Страшилището Байерн на 1/2-финал

Носителят на трофея Байерн Мюнхен се класира успешно за 1/2-финалите на Купата на Германия, след като днес баварският гранд спечели убедително с 5:0 визитата си на Хамбургер.

По този начин воденият от Пеп Гуардиола състав се присъединява към отборите на Борусия Дортмунд, Волфсбург и Кайзерслаутерн, които също попаднаха сред четирите най-добри тима в надпреварата.

Още през първата част Байерн нанесе бърз двоен удар над своя съперник, бележейки две попадения между 21' и 26'.

Първо Марио Манджукич откри след асистенция на Марио Гьотце, а само пет минути по-късно централният бранител Данте удвои след подаване на Тони Кроос.

И през втората част нищо на „Имтех Арена“ не се промени, а футболистите на Берт ван Марвайк с нищо не успяваха да се противопоставят на силния си опонент.

Всичко в сблъсъка сякаш приключи десет минути след почивката, когато Байерн достигна и до трети гол на сметката си. Ариен Робен оползотвори втора аситенция на Тони Кроос в срещата, като холандецът прати кълбото в мрежата зад Рене Адлер и на практика сложи точка на спора.

4065251

И това обаче не бе всичко от страна на европейския и световен клубен шампион за вечерта. В 74' резултатът бе покачен и на 0:4, а второто си попадение в срещата реализира Марио Манджукич. Любопитното бе, че подобно на първия гол, и този път асистенцията за хърватския таран бе на неговия съименник Марио Гьотце.

Само две минути по-късно Марио Манджукич оформи и хеттрика си в сблъсъка. Хърватинът се разписа почти веднага след втория си гол в мача, с което спряганият за трансфер през лятото нападател оформи крайното 0:5 в полза на Байерн Мюнхен.

Hamburger SV 0-5 Bayern Munichby footyroomcom