Леверкузен изхвърча от Купата на Германия

Намиращият се на второ място в Бундеслигата Байер Леверкузен изненадващо напусна турнира за Купата на Германия, губейки от втородивизионния Кайзерслаутерн в сблъсък от 1/4-финалната фаза на надпреварата.

"Аспирините" имаха предимството да домакинстват на своя "БайАрена", но шокиращо претърпяха поражение с 0:1 от "лаутерите".

Редовното време в Леверкузен завърши при нулево равенство, а истинската драма настъпи в двете продължения на двубоя.

Развръзката на "БайАрена" настъпи само шест минути преди края, когато Кайзерслаутерн смълча трибуните с победно попадение. Норвежецът Рубен Йенсен прати топката в мрежата на Бернд Лено, с което и класира бившият клуб на Мариян Христов за 1/2-финалите на турнира.

Сред 1/2-финалистите вече са отборите на Борусия Дортмунд и Волфсбург, като след броени минути към тях и Кайзерслаутерн вероятно ще се присъедини и носителят на трофея Байерн. Баварците имат комфортен аванс след почивката срещу Хамбургер.