Страшен резил за Ливърпул и Клоп: Аутсайдер от Чемпиъншип ги жигоса насред Анфийлд за ФА Къп

Ливърпул бе унизен жестоко в 4-ия кръг на ФА Къп, след като загуби на своя "Анфийлд" с 1:2 от Уулвърхямптън. Противникът на "червените" е 18-и в Чемпиъншип, но въпреки това успя да се справи с фаворита и то в неговото леговище.

Позорното поражение е трето поред и трето поредно домакинско за момчетата на Юрген Клоп. В този мач германецът даде шанс на някои играчи, които не играят редовно във Висшата лига, за да съхрани титулярите за предстоящото дерби с Челси в града на Бийтълс.

Стиърман поля с леден душ домакините преди да е изтекла първата минута с глава, а в 41-ата Вайман удвои за "вълците", след като остана сам срещу стража, преодоля го и прати кълбото в мрежата. В 85-ата минута Ориги вкара почетен гол за домакините след корнер довел до разбъркване, но той се оказа недостатъчен.