Тотнъм отърва кожата след знаменит обрат срещу четвъртодивизионен тим (ВИДЕО)

Тотнъм сериозно се разходи по ръба на пропастта, но оцеля инфарктно срещу четвъртодивизионнния Уикъмб, след като изтръгна победата с 4:3 в сетния миг. В мача от 4-ия кръг на ФА Къп тимът от предградията на Лондон водеше първо с 2:0, после с 3:2, но минута преди края „шпорите“ стигнаха до немислим обрат.

Уикъмб започна мача устремно и още в началните секунди можеше да удари по амбициите на елитния тим. Смелият четвъртодивизионен тим обаче продължи да действа активно и за всеобща изненада поведе с 2:0.

С удар от воле Пол Хейс откри резултата за гостите след изпълнение на корнер в 23-ата минута. В 36-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Уикъмб, която превърна във втори гол отново Пол Хейс.

Тотнъм реши, че е крайно време да се събуди, за да избегне резила през второто полувреме. Хьонг-Мин Сон с диагонален удар, съпътстван от лек рикошет, намали резултата на 1:2 в 60-ата минута. „Шпорите“ скоро изравниха резултата, след като и домакините получиха правото на дузпа. В 64-ата минута точен беше Винсънт Янсен.

Уикъмб обаче не бе казал последната си дума. Заменилият автора на два гола Хейс – Гари Томпсън се извиси над всички и с глава забоде класически трети гол в полза на нискоразредния тим – 2:3.

Но и Тотнъм не бе казал всичко в този мач. Деле Али се освободи добре от опеката на защитата и отново изравни в 89-ата минута – 3:3.

В последните секунди на 6-минутното продължение вратарят на Уикъмб Блекман спаси удар отблизо с глава на Янсен. Мачът вече беше влязъл в седмата добавена минута, когато Хьонг-Мин Сон отново се прояви и въпреки опита на защитник да изчисти, топката влезе в мрежата на Уикъмб. Инфарктно 4:3 за Тотнъм.