Страхотни голове извисиха Манчестър Юнайтед над Йоувил

11-кратният носител на трофея Манчестър Юнайтед елиминира последния в трета дивизия Йоувил Таун след успех като гост с 2:0 и се класира за 4-ия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп).

Възпитаниците на Луис ван Гаал увеличиха серията си без поражение на всички фронтове на 11 срещи, след като участваха в двубоя в далеч по-сериозен и опитен състав в сравнение с формацията, която бе попиляна с 0:4 от МК Донс в турнира за Купата на лигата в самото начало на сезона.

Първото попадение в срещата реализира закупеният от Атлетик (Билбао) вътрешен халф Андер Ерера в 64-ата минута. Колегата му в средата на терена Дарън Флечър прати топката на неговия път и баскът с великолепно изпълнение на удар от въздуха не остави никакъв шанс на вратаря на Йоувил Стиър – 0:1.

Това е трето попадение за Ерера за Манчестър Юнайтед, като без съмнение е най-красивото му, защото стреля с висока прецизност, въпреки че се завърташе към вратата на домакините.

В 71-ата минута Анхел ди Мария изчисти топката от голлинията и попречи на Йоувил да стигне до изненадващо равенство, противно на логиката на играта. В 90-та пък рекордната покупка на Манчестър Юнайтед оформи крайния резултат и елиминира всякаква интрига в срещата.

Уейн Рууни с хубаво извеждащо подаване предостави коридор за Ди Мария да разгърне спринтьорските си качества и да накаже домакините с убийствена контраатака. Аржентинската звезда с хладнокръвно прехвърляне на вратаря реализира второто попадение за Юнайтед, по подобие на гола, който вкара при загубата с 3:5 от Лестър във Висшата лига.

Това бе трети мач между двата тима в турнира, като последният завърши с успех 8:0 за „червените дяволи“ през 1949-та година.