Манчестър Сити едва отърва преиграване в ФА къп

Английският шампион Манчестър Сити за малко не разочарова феновете си на своя стадион „Етихад“, след като елиминира 10-ия във втора дивизия (Чемпиъншип) Шефилд Уендздей с победен гол в последната минута в среща от 3-ия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп).

„Гражданите“ бяха на път да пропилеят домакинското си предимство и да си създадат повече проблеми с преиграване на стадиона на съперника. Джеймс Милнър обаче осъществи обрат от 0:1 до 2:1 с две попадения след почивката, победното от които в 92-ата минута.

В последния дуел между двата тима в турнира през 2007-ма година Сити спечели преиграването с 2:1 (с голове на Стивън Айрланд и Дариус Васел), след като първият двубой бе приключил 1:1. Като цяло „гражданите“ са спечелили и петте преигравания срещу този съперник в турнири за домашни купи.

Мачът започна кошмарно за Манчестър Сити, който трябваше да бъде доволен, че не губи в резултата с два гола разлика още преди да са изтекли 20 игрови минути. В 14-ата Аде Нухю откри в полза на гостите, след като Стивън Мей направи пробив по десния фланг и подаде на съотборника си, който с едно докосване по прекрасен начин преодоля Уили Кабайеро – 0:1.

След като се озоваха в позицията на догонващи обаче, домакините се впуснаха в ожесточени атаки към противниковата врата. Макар чисто голово положение да не бе създадено, Хесус Навас и Стеван Йоветич често обстрелваха Крис Къркланд от разстояние, но и гостите изглеждаха опасни на контраатака.

В 66-ата минута Манчестър Сити най-накрая успя да изравни резултата, и то благодарение на добро взаимодействие между две от резервите на мениджъра Мануел Пелегрини. Самир Насри направи пробив по левия фланг и намери Давид Силва в наказателното поле, който пък постави топката на пътя на връхлитащия Джеймс Милнър, за когото не бе трудно да прати кълбото в мрежата – 1:1.

Домакините стигнаха до обрат след масиран натиск в последните минути, но Шефилд определено заслужаваше да стигне поне до преиграване. Отново Давид Силва асистира за попадението, като този път с центриране ниско по тревата намери Милнър на далечната греда, а той прониза мрежата на гостите за втори решителен път – 2:1.