Наполи сложи тройка на отбора на Ники Михайлов

Един от борещите се за титлата в италианската Серия А отбори през този сезон Наполи не допусна грешка в днешния си мач от 19-ия кръг в Калчото. Възпитаниците на Рафаел Бенитес бяха повече от категорични, след като се наложиха с класическото 3:0 при гостуването си на Верона.

Българският национален вратар Николай Михайлов отново не бе в групата на Верона. Той продължава да се възстановява от контузия, като за никого не е тайна, че Ники иска да напусне клуба по възможност още този януари заради статута си на твърда резерва.

В негово отсъствие твърдият титуляр Рафаел нямаше ден и на три пъти извади топката от мрежата си. Резултатът бе открит от Дрийс Мертенс след 27 минути игра, а домакините удържаха това статукво до края на първото полувреме.

Неаполитанците решиха всичко с два бързи гола в последните 20 минути на срещата. Първо влезлия като резерва Лоренцо Инсине удвои в 72’, а крайното 3:0 оформи Блерим Джемаили малко след това (76’).

След този успех Наполи събра 42 точки, с които остава на трето място във временното класиране на Серия А, докато Верона остава пети с 32 пункта, но вече е само на точка пред шестия Интер и на 5 от третия Фиорентина.

Лидер е Ювентус с 52 пункта, следван от Рома с 44, като те също не сгрешиха в мачовете си от кръга.