Страхотен гол на Платини спря победния ход на ЦСКА в А група

Столичните Славия и ЦСКА изиграха най-стойностния двубой от началото на сезона в А група, като в мач от 3-ия кръг на шампионата стигнаха до зрелищно 2:2 пред няколко хиляди души на стадиона в квартал Овча Купел.

Още в 9’ блесналият във Вечното дерби Серджиу Буш даде аванс на своите, но „червените” приеха играта в своята половина и след няколко пропуски Славия изравни с дебютния гол на Мичел Бурзорг.

Второто полувреме не отстъпваше по класа на първото, а в 55’ завърналият се това лято Тунчев с глава отново даде аванс на своите. Бившият нас на ЦСКА Мишел Платини само 7 минути по-късно изравни, запазвайки интригата до самия край на двубоя с прекрасно попадение с пета.

Това беше първо равенство от 2002 година насам между двата отбора, като Славия прекъсна поредицата от 5 поредни победи на ЦСКА в дербито. Освен това и двата отбора останаха непобедени през настоящия сезон.

Също така Дивиш допусна пръв гол в А група, след като до момента "червените" печелеха мачовете си на 0 - срещу Литекс и Левски.

ЦСКА остава лидер в класирането с актив от 7 точки, докато с две по-малко е Славия на 3-ото място. 31-кратните шампиони обаче не са еднолично на върха, след като Ботев спечели с 2:1 срещу Черно море и също събра 7 пункта.

Двубоят нямаше как да почне по-добре за "червените", които от самото начало организираха няколко бързи атаки. В 9' една от тях даде резултат.

Карачанаков получи отдясно и с премерен пас успя да изведе Буш в наказателното поле. В опита си да го достигне Димитър Везалов се подхлъзна и остави нападателят сам в наказателното поле. Почти от аутлинията румънецът успя да стреля и промуши топката покрай Петков - колективна грешка и 0:1 за гостите.

Двубоят продължи в много високо темпо и "армейците" едва не загубиха аванса си две минути по-късно. Фонсека стреля опасно и Дивиш спаси, но крилото догони топката и я насочи към Платини. Бившият ас на ЦСКА обаче пощади бившия си тим и от 7 метра не уцели вратата.

При корнер в 16' "червените" не успяха да удвоят преднината си след фрапантен пропуск на Бергонси. Защитата на Славия действа разколебано и коженото кълбо се озова в халфа на метър от вратата, но той не успя да я уцели добре и я изкара в аут.

Само 3' по-късно домакините имаха нова страхотна възможност след поредния отличен пробив на Фонсека, но крилото предпочете индивидуалната игра и в крайна сметка Дивиш излезе и успя да блокира играча на Славия.

Последва 10-минутно затишие, което беше нарушено от Буш. Нападателят беше изведен сам срещу Георги Петков, но бившият ас на Левски успя да надиграе нападателя. Румънецът падна в наказателното поле, но дузпа не последва.

Краят на полувремето обаче беше за Славия и след нов пропуск на Фонсека "белите" най-накрая стигнаха до гол. Прекрасна атака отдясно завърши с пробив на Фонсека, който отлично подаде за Бурзорг - удар от 10 метра и 1:1 в Овча купел.

Малко след това в добавеното продължение Фонсека едва не направи пълен обрат, но негов удар рикошира в защитник и срещна страничния стълб на вратата на ЦСКА - 1:1 до почивката.

Второто полувреме почна с нов натиск на ЦКСА, като Бергонси затрудни максимално Петков в 54', но вратарят успя да избие в корнер. Последва обаче отлично центриране от корнер, а Тунчев се извиси над всички и с глава направи 1:2.

"Белите" реагираха мигновенно и в 59' Да Силва беше много близо до гол, след като технично стреля от границата на наказателното поле, но Дивиш успя да спаси своите от ново изравняване. Дори той обаче нямаше какво да направи 3 минути по-късно.

Да Силва изведе чудесно Панов по дясното крило, а крайният бранител насочи топката към Платини по тревата. В близост до вратата бразилският стрелец реши да играе атрактивно и завърши с пета, а Дивиш не успя да спаси - красив гол и 2:2.

След вихрените над 60 минути темпото рязко спадна, като и двата отбора показаха физическа умора, а положенията пред двете врати намаляха драстично. Единствената по-добра ситуация се откри пред Попов, когато засече топка от корнер, но от няколко метра я прати в аут.

Стойчо Младенов пък остана изключително недоволен от изявите на резервите Галчев и Силва, като беснееше край тъчлинията, а 5 минути преди края дори пусна Жоаким на мястото на португалското крило.