Ботев е на върха след късен гол срещу Черно море

Отборите на Ботев (Пловдив) и Черно море изиграха здрав мач помежду си, в който след грешки в защитата си отбелязаха по един гол, но в края на мача домакините се добраха до победен гол и 2:1 в мач от 3-ия кръг на А група.

Иршак даде аванс на своите в 18', докато най-активният в редиците на "моряците" Стенио успя да изравни минута преди края на първата част след фрапантна грешка на защитата на "канарчетата".

Все пак в 83' Хамза се възползва от отличен пас на Иршак и с премерен удар направи 2:1

Така Ботев се изравни на върха в класирането с лидера ЦСКА, който днес завърши 2:2 срещу Славия. Двата тима имат по 7 точки и остават непобедени. Това беше първа загуба за момчетата на Александър Станков, които до момента имаха две равенства.

Двубоят почна с повече владение на топката от страна на Ботев, но ситуациите пред вратата на Черно море липсваха. „Моряците” залагаха основно на контраатаки и Райков и Стенио имаха шанс да отбележат, но не успяха да се възползват.

Така се стигна до 18’, когато „канарчетата” успяха да поведат. След продължително разиграване в центъра на терена Иршак получи пред наказателното поле, успя да излезе сам срещу Китанов и с премерен удар даде аванс на своите – 1:0.

Малко по-късно резултатът стана и 2:0 Иван Цветков отбеляза, но радостта му не траеше дълго, след като Чунчуков се оказа, че е играл неправомерно срещу защитник на Черно море – без втори гол за домакините.

Това се оказа решаващо в 42’, като няколкото пропилени ситуации в полза на Ботев (Пловдив) позволиха на Черно море да изравни. След фрапантна грешка в защита Стенио получи топката в близост до вратата при центриране от корнер и я забоде във вратата – 1:1 до почивката.

През втората част Вандер се отчете с няколко пропуска преди да напусне за сметка на Юнес Хамза. В 65’ пък Михаил Иванов спаси „канарчетата”, отразявайки силен удар на Стенио.

Темпото през втората част обаче беше много по-бавно от първата, а добрите възможности пред двете врати липсваха. В края Ботев пробва натиск, за да стигне до победата, който все пак се увенча с успех.

7 минути преди края Томаш Иршак се измъкна в центъра и пусна прекрасен пас за Хамза, като тунизиецът показа головия си нюх и с единственото си положение в мача успя да се разпише - 2:1 и победа за пловдивчани.