Страхотен гол на Мата донесе победа на Манчестър Юнайтед

Четвърта поредна победа в английската Висша лига постигна Манчестър Юнайтед, след като на своя стадион „Олд Трафорд“ повалиха с 2:1 непретенциозния Стоук Сити. Феновете на домакините обаче трябваше да изгледат нервно мача, защото гостите можеха спокойно да си тръгнат поне с точка.

С успеха възпитаниците на Луис ван Гаал се утвърдиха на четвърто място в класирането и не могат да бъдат достигнати от никой отбор със своите 25 точки след изиграването на междинния 14-ти кръг. Третият Саутхямптън и вторият Манчестър Сити са съответно на 1 и 2 пункта разстояние, но в сряда ще изиграят своите срещи от програмата на междинния кръг.

Белгийският национал Маруан Фелайни отново индикира, че е сред най-важните фигури в състава на „червените дяволи“ през този сезон, след като в 21-ата минута се извиси на далечната греда и с глава забоде топката зад голлинията, засичайки центриране на Люк Шоу – 1:0.

За жалост на домакините, защитата им отново стана жертва, и то при първата сериозна опасност, създадена от Стоук. В 39-ата минута с първия си и единствен точен удар за първата част Стивън Н'Зонзи с великолепен шут от дъгата на наказателното поле не остави никакъв шанс на Давид де Хеа и изненадващо изравни на 1:1.

Хуан Мата обаче излезе на сцената, за да донесе победата на домакините, и то по невероятен начин също с изстрел от впечатляваща дистанция. Испанецът, който направи пробива по лявото крило, за да се стигне до паса му към Люк Шоу и асистенцията за Фелайни, се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар. Въпреки голямото разстояние до вратата, Мата стреля директно и смая публиката с отличния си шу за 2:1 в 59-ата минута.

В заключителните минути на мача цели два пъти удари на Ел Хаджи Диуф трябваше да бъдат изчиствани от голлинията, което лиши гостите от хикс. Първо невероятен рефлекс демонстрира Де Хеа, а в продълженията Ашли Йънг се намеси решително в последния възможен момент.