Ливърпул с втори пореден успех над опашкар

Ливърпул постигна изключително ценна втора поредна победа в английската Висша лига, макар отново да не бе твърде убедителен срещу отбор от долната част на таблицата. Мърсисайдци осъществиха обрат от 0:1 до 3:1 като гости на Лестър, и то благодарение на гол на Стивън Джерард, който през уикенда срещу Стоук Сити изненадващо бе оставен на резервната скамейка навръх 16-годишнината от дебюта си с червената фланелка.

Благодарение на победата, Ливърпул се изкачва на 9-то място в класирането с актив от 20 точки – колкото има и Нюкасъл, завършил 1:1 като гост на Бърнли. Арсенал и Тотнъм също имат по 20 пункта, но те още не са изиграли мачовете си от междинния 14-ти кръг, като ще го направят утре от 21:45 часа.

Още в 22-ата минута Ливърпул се озова в конфузната позиция на отстъпващ в резултата, благодарение на грешка на неубедителния през този сезон вратар Симон Миньоле. При разбъркване в наказателното поле на гостите стражът не можа да изчисти топката от краката на Леонардо Уйоа, който стреля остро по диагонала и след слаб опит за намеса от страна на Миньоле топката мина голлинията въпреки малкия ъгъл – 1:0.

В 26-ата минута обаче Адам Лалана възстанови равенството с отличен удар с едно докосване в горния десен ъгъл, възстановявайки равенството 1:1. В 54-ата Стивън Джерард се възползва от нелеп опит за изчистване на топката около точката за дузпа и с премерен изстрел от десетина метра осъществи пълен обрат в полза на Ливърпул. Любопитното при попаденията на „червения“ капитан е, че само две от последните му 19 във Висшата лига са били реализирани от „открита игра“, а не от дузпа или фаул.

Победата на мърсисайдци бе улеснена малко по-късно, като в 64-ата минута реферът Лий Мейсън изгони с директен червен картон Уес Морган от Лестър. Седем минути преди края Джордън Хендерсън оформи крайното 1:3 и съвсем елиминира интригата в мача.