След 3 месеца Бербатов пак вкара, а Монако спечели

снимка: asm-fc.com

В изключително напрегнат и вълнуващ двубой Монако постигна драматична победа с 2:0 над Ланс, а Димитър Бербатов се разписа за първи път от 30-ти август във френското първенство. Монегаските спечелиха домакинството си в междинния 16-ти кръг на шампионата, което им позволи поне временно да се изкачат на осма позиция в класирането.

Също така за първи път от пет кръга на Лига 1 Монако постига успех, с който вече има 23 точки в актива си и към момента изпреварва Реймс (22) и Монпелие (21), но те едва в сряда ще изиграят двубоите си от 16-ия междинен кръг във Франция. Ланс е на 18-то място с 14 точки.

В 34-ата минута един от централните бранители на Монако Уолъс получи директен червен картон и привидно усложни задачата на домакините да се борят за победата. Изненадващо обаче треньорът Леонардо Жардим избра да не прави мигновено смяна, а вътрешна ротация в състава, въпреки че изгоненият бе на ключов пост.

В 64-ата минута Димитър Бербатов откри резултата от дузпа, но само пет по-късно гостите можеха да изравнят на свой ред след изпълнение на 11-метров наказателен удар – Валдивия обаче не можа да преодолее Даниел Субашич и пропиля великолепен шанс за гол.

В 71-ата минута Набел Дирар смени Бербатов, който напусна под аплодисментите на феновете – българинът реализира третия си гол през сезона и първи от 30-ти август насам, когато бе точен за 1:1 с Лил.

В 93-ата минута Яник Ферейра-Караско се възползва от подаване на Жоао Моутиньо и оформи крайното 2:0 в полза на монегаските – Ферейра и Бербатов са топ реализатори на тима с по три попадения към момента през сезона.

Лидерът Олимпик (Марсилия) може да бъде свален от първото място след края на междинния 16-ти кръг, след като се задоволи само с равенство 1:1 при гостуванетоси на Лориен.

Дмитри Пайе откри резултата в 32-ата минута за водачите в шампионата, но Джордан Аю от дузпа в 37-ата донесе точка на домакините.

Възпитаниците на Марсело Биелса имат 35 точки – само две повече от шампиона Пари Сен Жермен, който в сряда от 22 часа гостува на Лил и при евентуален успех, ще се изкачи на първо място в таблицата за първи път от началото на кампанията в Лига 1.