Страхотен гаф в края закопа ПСЖ срещу Каен (ВИДЕО)

Френският шампион Пари Сен Жермен по изключително наивен начин изпусна на пръв поглед сигурната победа като домакин на Каен в среща от 25-ия кръг на Лига 1, задоволявайки се с равенство 2:2 на стадион „Парк де Пренс“.

Столичани водеха комфортно с два гола разлика чак до 89-ата минута, след което допуснаха по сензационен начин две попадения от страна на гостите и трябваше да се примирят с второ поредно реми в първенството.

Неприятни контузии обрекоха на скръб феновете на домакините, след като Серж Орие и Лукас Моура напуснаха принудително терена след като вече Лоран Блан бе направил трите си смени и по този начин парижани доиграха срещата с деветима души в последни 10 минути, което се оказа пагубно за крайния изход.

Възпитаниците на Лоран Блан поведоха в резултата още във втората минута с прекрасен гол на основния си реализатор Златан Ибрахимович, който се възползва от подаване на Серж Орие и се разписа за 1:0.

В 40-ата минута Езикиел Лавеци отбяляза първия си гол през новата календарна година и първи откакто бе наказан заедно с Единсон Кавани за закъснение за подготовката за втората половина от шампионата. Аржентинският нападател получи подаване от Лукас и с премерен изстрел прати топката в мрежата на Каен за втори път пред почивката – 2:0.

След почивката очаквано шампионите свалиха гарда, но към края на редовното време съвсем изпуснаха инициативата в полза на непретенциозния си съперник. В 89-ата минута след подаване на Апиа Сала успя да се разпише за 2:1, но „Парк де Пренс“ не предполагаше, че това попадение ще се окаже решаващо за изхода на мача.

В 92-ата минута обаче Базиле с безпощаден изстрел матира за втори път вратаря Салваторе Сиригу и донесе точката за Каен, фиксирайки крайното 2:2.

Така Пари Сен Жермен може да изостане на 4 точки от лидера в класирането Олимпик (Лион), след като не успя да се възползва от грешната стъпка на Олимпик (Марсилия), който вчера също като домакин стигна само до 2:2 срещу Реймс. ПСЖ има 49 точки – колкото тима на Марсело Биелса – но вече му отстъпва второ място заради по-слаба голова разлика.

Лион е първи с 50 точки и мач по-малко, докато Каен е 14-ти с 28 пункта, извисявайки се с 5 над опасната зона.