Байерн (Мюнхен) унижи Хамбургер след 8:0 (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) унижи гостуващия тим на Хамбургер в мач от 21-я кръг на немската Бундеслига. Двубоят завърши при разгромното 8:0, като Мюлер, Робен и Гьотце  реализираха по две попадения, а  Левандовски и Рибери добавиха по едно.

След слабото начало на втория полусезона, играчите на Пеп Гуардиола се поздравиха днес с втора поредна победа и остават начело в Германия с актив от 52 точки.

Серията на Хамбургер от две поредни победи бе прекъсната, като за сега те остават 12-ти с 23 пункта.

Пеп Гуардиола започна с Нойер, Рафиня, Бенатиа, Алаба, Бадщубер, Робен, Швайнщайгер, Гьотце, Бернат, Мюлер, Левандовски.

Колегата му Джозеф Зинбауер заложи на Дробни, Янсен, Джуру, Вестерман, Маркос, Ван дер Ваарт, Диас, Щибер, Гьотз, Олич, Рудневс.

От началото на срещата Байерн (Мюнхен) наложи абсолютен натиск над Хамбургер Шпортферайн, но липсваха чистите голови положения за възпитаниците на Пеп Гуардиола. Това се промени в 20-тата минута, когато Рафиня центрира от дясно и топката срещна ръката на бранител в черно и главният съдия Михаел Вайнер отсъди 11-метров наказателен удар. Томас Мюлер застана зад топката и не сбърка за 1:0.

Само три минути по-късно „баварците” удвоиха аванса си. Първо Мюлер стреля от границата на наказателното поле, Ярослав Дробни изби, но топката попадна в краката на Марио Гьотце, а последния не сбърка на празна врата за 2:0.

10 минути преди края на първата част и Ариен Робен записа името си сред голмайсторите, след като холандеца проби от дясно и премина в средата на терена. От границата на наказателното поле крилото  стреля фалцово, кълбото срещна страничния стълб на Дробни и влетя в мрежата за класическото 3:0.

При този резултат завършиха първите 45 минути, а началото на второто полувреме Робен отбеляза и втори гол, който бе негов 14-ти за сезона. Холандецът проби от дясно и с по-слабия си десен крак направи резултата 4:0.

Минута по-късно гол на Робърт Левандовски бе отменен правилно заради засада.

В 55-тата минута Томас Мюлер вкара второто си попадение след нов хубав фалцов изстрел, а след по-малко от 60 секунди и Робърт Левандовски записа името си сред голмайсторите, за да стане резултата 6:0.

Четири минути по-късно на терена се появи и Франк Рибери, а в 69-тата французинът продължи головата акция на баварците и реализира седми гол в мрежата на Дробни.

Две минути преди края на редовното време и Гьотце реализира второто си попадение, за да се стигне до 8:0, като при този резултат приключи и срещата.