Севиля натупа Кордоба и отново се намърда в Топ 4 (ВИДЕО)

снимка: sevillafc.es

Севиля продължава битката за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като днес андалусците спечелиха с 3:0 домакинството си на Кордоба в среща от 23-ия кръг на Примера Дивисион.

По този начин воденият от Унай Емери състав се върна на победния път, след като шампионът от Лига Европа загуби последните си две срещи за първенство.

Андалуският гранд събра актив от 45 точки и поне временно изпревари Валенсия на четвъртото място, преди "прилепите" да са изиграли своя двубой с Хетафе утре по обяд.

Кордоба пък записа четвърто поредно поражение, като новаците в Примера остават на предпоследното 19-о място с 18 точки на сметката си.

Севилци доиграха срещата и с десет души, след като Криховяк получи червен картон в 73'.

Именно полският халф откри резултата в полза на Севиля, бележейки за 1:0 след асистенция на Хосе Антонио Рейес седем минути преди почивката.

Севиля продължи да доминира, като Карлос Бака покачи на 2:0 само минута преди почивката.

Крайното 3:0 пък бе оформено в 76', когато Висенте Ибора вкара след подаване на Евер Банега и подпечата успеха на "рохибланкос".