Стоук изтри усмивката на Специалния

Стоук Сити разплака Челси в последната минута и стигна до сензационна победа с 3:2 в напрегнат сблъсък на „Британия Стейдиъм“ от 15-ия кръг на английската Висша лига.

Сините“ от Лондон отново демонстрираха слабости в защита и позволиха на домакините си да поведат в резултата на два пъти, като в крайна сметка да измъкнат победата във финалните акорди на двубоя.

Андре Шюрле откри резултата за Челси още в 10-ата минута, но бившият английски национал Питър Крауч изравни в 42-ата. Втората част започна силно за домакините и Стивън Айрланд осъществи пълен обрат в 50-ата, за да направи резултата 2:1.

Шюрле отбеляза втория си гол в срещата, изравнявайки на 2:2, но влезлият като резерва Осама Асаиди попари амбициите на „сините“ в 91-ата минута с победно попадение за 3:2.

Така Стоук Сити попречи на високо профилирания си съперник да се задържи еднолично на втора позиция. Челси остава с 30 пункта и вече има равен актив с Ливърпул, който днес постигна поредна изразителна победа с 4:1 над Уест Хям, вдъхновен от Луис Суарес.

Мърсисайдци са временно втори заради по-добрата си голова разлика, като предстои дербито между двата отбора на 29-ти декември тази година на „Стамфорд Бридж“.

Стоук Сити пък вече е със 17 пункта и се изравнява на 12-тото място с Хъл Сити и Норич.

Капитанът на „сините“ Джон Тери няма да запомни с нищо хубаво 33-ия си рожден ден, който ще отпразнува в минорно настроение след изненадващото поражение на „Британия Стейдиъм“.

Най-опасният играч на „сините“ в мача определено бе Андре Шюрле, който можеше да оформи хеттрика си в 57-ата минута – само 7 след като бе реализирал за 2:2. Германецът обаче нацели напречната греда след хубаво обръщане и изстрел от наказателното поле.

В крайна сметка успехът на Стоук не е нелогичен, защото и домакините имаха чисти положения след почивката при равен резултат. Резервата Самуел Ето'о загуби топката в средата на терена, Асаиди я пое и след страхотен пробив отляво изстреля фантастично кълбото в горния ъгъл на Петър Чех за 3:2.