„Гражданите“ и „светците“ разделиха точките

Отборите на Саутхямптън и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 на „Сейнт Мери“ в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. Гостите поведоха чрез Серхио Агуеро ('10), а „светците“ стигнаха до равенството с попадение на Пабло Освалдо ('42).

След спечелената точка Сити се свлече с една позиция и е вече четвърти с 28 точки, а възпитаниците на Маурисио Почетино остават осми със спечелени 23.

Още в 10-ата минута възпитаниците на Мануел Пелегрини успяха да поведат в резултата. Александър Коларов центрира към Серхио Агуеро, който пък прати топката в десния ъгъл на стража Пауло Гацанига.

В следващите минути Саутхямптън се активизира, но удари на Деят Лъврен, Джей Родригес и Джак Корк не успяха да застрашат достатъчно вратата, пазена от Костел Пантилимон.

В '31 и '35 Агуеро можеше за втори път да прати топката в мрежата на „светците“, но докато първия му удар не успя да уцели вратата, вторият бе безпроблемно спасен от стража Гацанига.

В 42-ата минута усилията на домакините бяха възнаградени. Голмайсторът Пабло Освалдо овладя топката на ъгъла на наказателното поле, финтира двама защитници и с чудесен удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на стража на Сити.

В самото начало на втората част Саутхямптън бе близо да стигне до пълен обрат, но удар на Освалдо на опразнената врата мина високо над напречната греда.

В 59-ата Стивън Дейвис отправи опасен изстрел, но Пантилимон бе на правилното място и неутрализира опасността.

До края на двубоя двата отбора така и не се победиха, след като Агуеро и Един Джеко не успяха да реализират, а Освалдо и Родригес пропуснаха възможности за тима на Саутхямптън.