Ливърпул излезе втори след разгром над Уест Хям

Отборът на Ливърпул победи с 4:1 тима на Уест Хям в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига.

С тази победа мърсисайдци се върнаха на второ място след издънката на Манчестър Сити и Челси.

Само преди няколко дена Ливърпул разгроми с 5:1 отбора на Норич, когато 4 гола отбеляза Луис Суарес. Този път уругвайският нападател се разписа на два пъти и вече има 15 гола в първенството.

Неприятната новина за мърсисайдци е контузията на Стивън Джерард, който бе заменен в началото на втората част с травма в бедрото.

Брендън Роджърс заложи в предни позиции на Луис Суарес подпомаган от Стърлинг, Коутиньо и Хендерсън. Дани Стъридж има контузия и пропусна двубоя.

Домакините започнаха много силно и Суарес, и Коутиньо пропуснаха отлични възможности в първите минути. От другата страна пък Миноле направи страхотно спасяване след като хвана удар с глава от близо на Майга.

4050413

В края на полувремето отново имаше възможности за двата отбора. Първо Майга се размина на сантиметри от гола, а след това Стърлинг не бе точен. Така се стигна до 42-та минута, когато и късмета бе на страната на Ливърпул.

Суарес стреля, но Яскелайнен изби в краката на Ги Демел и топката се върна във вратата. В началото на втората част Ливърпул нанесе своя удар след нов автогол. Този път Колинс заби топката в своята мрежа след центриране на Джерард.

Футболистът на Уест Хям бе притиснат от Мохамед Сако като голът бе зачетен именно на защитника. "Чуковете" върнаха един гол, който също бе автогол. Мартин Шкъртел си заби топката в своята врата след удар на Ярвис.

4050414

В следващата минута гостите пропуснаха да изравнят резултата след много добра атака и пропуска на Майга.

Така Луис Суарес взе нещата в свои ръце в края на мача. В 81-та минута уругваецът бе точен с глава за 3:1. След това Кевин Нолан получи червен картон за лошо влизане в краката на Джордан Хендерсън.

В следващата минута Суарес вкара втория си гол в мача, който също може да се смята и автогол. Нападателят стреля опасно и топката се чукна в О'Брайън за 4:1.

Така с две силни победи Ливърпул отново е на второ място и изостава само на 4 точки от Арсенал.