Стоук и Манчестър Юнайтед откриха 2015 с голово реми (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Стоук Сити и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в първия мач за новата 2015 година от английската Висша лига.

И двете попадения в днешния сблъсък от 20-ия кръг бяха реализирани през първите 45 минути, след като Райън Шоукрос откри за "грънчарите" още в 2', но Радамел Фалкао изравни за "червените дяволи".

Така Манчестър Юнайтед пропусна да се доближи на четири точки зад шампиона Манчестър Сити на второто място, като воденият от Луис ван Гаал състав остава на трета позиция с актив от 37 точки - с шест по-малко от Сити, който все още не е изиграл своя мач от 20-ия кръг. За Юнайтед това е и второ поредно равенство и трето в последните четири мача.

Стоук Сити пък записа пето реми от началото на кампанията, като "грънчарите" събраха 26 точки и поне временно изместиха Нюкасъл от десетото място в таблицата.

Мениджърът на гостите Луис ван Гаал отново заложи на Робин ван Перси и Радамел Фалкао в атаката на своя тим, докато Уейн Рууни и Хуан Мата трябваше да оперират в близост до двамата голмайстори. Ашли Йънг и Люк Шоу бяха поставени на двата фланга, а Майкъл Карик действаше в ролята на вътрешен полузащитник за „дяволите“. Фил Джоунс, Крис Смолинг и Джони Евънс оформиха отбранителното трио на Манчестър Юнайтед.

Мениджърът на Стоук Марк Хюз разчиташе на Питър Крауч и Маме Диуф в предни позиции, докато Марко Арнаутович, Глен Уилън, Стивън Н'Зонзи и Джонатан Уолтърс започнаха в средата на терена за „грънчарите“.

Сблъсъкът на „Британия“ нямаше как да започне по-лошо за гостите, които допуснаха попадение във вратата си след само две минути игра. Стоук изпълни корнер пред вратата на Давид де Хеа, а Питър Крауч отклони с глава към Райън Шоукрос. Централният бранител не сбърка и от близка дистанция отбеляза за 1:0 в полза на домакините.

След около 20 минути игра Стоук пропиля чудесен шанс и за удвояване на резултата. Джони Евънс не успя да се справи с центриране на Арнаутович отляво, но изстрелът на Маме Диуф не попадна в очертанията на вратата.

Шест минути по-късно „грънчарите“ бяха наказани за пропуска си, а Радамел Фалкао възстанови равенството на „Британия“. Колумбийският реализатор се възползва от отклонена топка от страна на Майкъл Карик и намери мрежата зад Амир Бегович, вкарвайки за 1:1.

Двадесет минути след почивката Луис ван Гаал потърси освежаване в своите редици, а Радамел Фалкао и Люк Шоу отстъпиха местата си на Андер Ерера и Аднан Янузай. Три минути по-късно Юнайтед не бе никак далеч от втори гол в срещата, но изстрелът на Робин ван Перси от трудна позиция премина на сантиметри покрай лявата странична греда на вратата.

В 69' и късметът помогна на „дяволите“, а Стоук можеше да съжалява за пропуснатия двоен шанс. Първо удар с глава на Питър Крауч срещна гредата, а опитът за добавка на Джонатан Уолтърс се оказа крайно неточен. Малко след това Маме Диуф също пробва късмета си, но топката излетя в аут след лек рикошет в Крис Смолинг.

И до края на срещата двата тима не успяха да си отбележат победен гол, което и доведе до крайното 1:1 на "Британия Стейдиъм".