Прекрасен гол вдъхнови "светците" за успех над Арсенал (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Саутхямптън се утвърди на четвъртото място в английската Висша лига, след като тази вечер "светците" спечелиха с 2:0 домакинството си на Арсенал в среща от 20-ия кръг на първенството.

Прекрасен гол на Садио Мане и попадение на Душан Тадич бяха достатъчни на домакините, като особено хубав бе голът на сенегалеца. Мане изпревари за топката Войчех Шчесни и реализира почти от аутлинията, напомняйки за попадението на бившия нападател на Арсенал Нванкво Кану във вратата на Челси преди години.

Така Саутхямптън събра актив от 36 точки и се откъсна на три пункта пред днешния си съперник, който остава на пета позиция с 33 точки. За Арсенал това е и първа загуба от пет мача насам, като за "топчиите" това е общо пето поражение през сезона.

Домакините започнаха добре срещата, като още в 6' Грациано Пеле имаше шанс да отбележи, но изстрелът му с глава излезе извън очертанията на вратата. В 19' Арсенал отговори на предизиквателството, но Санти Касорла не успя да предолее Форстър след подаване на Алексис.

В 34' се стигна до откриване на резултата, а Саутхямптън разпечата вратата на Шчесни. „Светците“ разиграха контраатака в половината на Арсенал, а Садио Мане изпревари полския страж и с впечатляващ фалцов удар почти от аутлинията изведе своя тим напред – 1:0.

В 39' домакините не бяха далеч и от удвояване. Този път изстрел отправи Уорд-Праус, но Войчех Шчесни спаси. Грациано Пеле пък опита да направи добавка, ала италианецът не бе прецизен.

През втората част Арсенал опита да натисне своя домакин, търсейки и изравнителен гол в срещата. В 56' обаче се стигна до втори такъв в мрежата на „топчиите“. Матийо Дебюши успя да пресече центриране на Дейвис в наказателното поле на своя тим, но отбраната на Арсенал позволи на Душан Тадич да довърши започнатото, не успявайки да му противодейства от близка дистанция – 2:0.

В 60' всичко в сблъсъка можеше да приключи, защото единствено гредата помогна на Арсенал. Грациано Пеле засече подаване на Бертранд и не остави шансове на Шчесни, като единствено един от стълбовете зад полския страж спаси „топчиите“ от трето попадение.

В 64' Саутхямптън отново бе по-близо до гола. Грациано Пеле и този път застраши вратата на Арсенал, а Матийо Дебюши трябваше да чисти от самата голлиния.

Три минути по-късно Алексис накара трибуните да притаят дъх, но прекрасният му изстрел от пряк свободен удар премина на сантиметри покрай гредата.

И до края на срещата опитите на Арсенал за поне един гол в двубоя не доведоха до резултат, а Саутхямптън заслужено прибра трите точки, поздравявайки се с крайния успех.