Стенли и Вила устискаха ремито на "Крейвън Котидж"

снимка: Guliver/Getty Images

Фулъм се провали в опита си да спечели първи три точки за сезона пред собствена публика, след като завърши наравно 0:0 с Астън Вила на препълнения стадион „Крейвън Котидж". Стилиян Петров изигра пълни 90 минути с екипа на „виланите" и дори можеше да се разпише през първата част с хубав далечен изстрел, който в последствие се оказа една от малкото възможности за попадение пред гостите от Бирмингам.

Въпреки финалния стихиен натиск на Фулъм, до гол не се стигна и опонентите си поделиха по една точка в началото на новата кампания в Премиършип.

Домакините могат повече да съжаляват за пропуснатите си шансове да отбележат попадение, защото още в началото на двубоя можеха да поведат чрез Йон Арне Рийзе, но той от отлична ситуация пропусна да вкара. До почивката Андрю Джонсън също имаше шанс да се разпише за столичани, но Шей Гивън отрази удара му и като цяло направи страхотно впечатление в дебюта си на вратата на Астън Вила.

Емил Хески на два пъти пък не се справи с открилите се пред него възможности да изведе „виланите" напред преди почивката, а в самия край на първата част и Габриел Абонлахор не се разписа, въпреки че имаше шанс.

През второто полувреме по-добрата като цяло игра на Фулъм продължи, но независимо от подкрепата на феновете, до разпечатване на мрежата на Гивън не се стигна. Статискитата след мача показа, че домакините са отправили цели 15 удара към противниковата рамка и са владеели повече топката - 54%, но тези компоненти не им помогнаха в търсенето на успеха.

В друга среща от съботната програма на първия кръг в Премиършип Уигън и Норич също завършиха наравно 1:1.