Обновеният Ливърпул на Далглиш разочарова на старта

Отборът на Ливърпул започна с фалстарт кампанията си във Висшата лига за този сезон, достигайки единствено до равенство 1:1 при домакинството си на Съндърланд на своя "Анфийлд". Луис Суарес откри за "червените" в самото начало на двубоя, но Себастиян Ларсон изравни с красиво попадение след почивката.

Минути след началото на сблъсъка Луис Суарес пропусна да отбележи и дузпа в полза на Ливърпул, а в средата на полувремето попадение на Анди Керъл бе отменено поради нарушение в атака.

Мениджърът на домакините Кени Далглиш гласува доверие на четирима дебютанти в своя стартов състав, залагайки на новите попълнения Хосе Енрике, Чарли Адам, Джордан Хендерсън и Стюърт Даунинг. В атака оперираше дуото Луис Суарес - Анди Керъл, а капитанът на "червените" Стивън Джерард продължава да се възстановява от операция на слабините. Мениджърът на "черните котки" Стийв Брус от своя страна очаквано заложи на наситена халфова линия и изнесен в предни позиции Асамоа Гиан, който трябваше да притеснява централните бранители на Ливърпул Джейми Карагър и Даниел Агер.

Срещата на "Анфийлд" започна силно за домакините, които получиха право да изпълнят дузпи след едва 5 минути игра. Киерън Ричардсън се опита да изчисти една топка напред, но коженото кълбо нацели тялото на Луис Суарес, който се откъсна очи в очи с Миноле. В последствие уругваецът бе догонен и фаулиран от Ричардсън, като юношата на Манчестър Юнайтед се размина единствено с жълт картон, след като бе преценено, че не е последен в отбрана. Зад топката пък застана потърпевшият Луис Суарес, който обаче стреля над гредата.

Суарес все пак се реваншира за пропуска си само пет минути по-късно, когато с негов гол "червените" откриха резултата. Чарли Адам застана зад топката при изпълнение на статично положение, пращайки я в наказателното поле на гостите. Там на точното място в точното време бе Луис Суарес, който отбеляза първи гол на сметката на Ливърпул за новата кампания.

Девет минути по-късно домакините отбелязаха и второ попадение във вратата на Миноле, но то бе отменено поради нарушение в атака. Анди Керъл получи подаване от Чарли Адам, пое на гърди и стреля точно, но голът не бе зачетен заради фаул срещу Антон Фърдинанд. Минута по-късно Чарли Адам също опита късмета си с изстрел от дистанция, но Миноле внимаваше.

Натискът на Ливърпул продължи с пълна сила, а в 33' късметът спаси Съндърланд от второ попадение. Дебютантът Стюърт Даунинг стреля хубаво, преодолявайки няколко футболисти на гостите, но топката нацели гредата.

В началото на второто полувреме домакините бяха наказани за пропуските си през първата част, след като гостите от Съндърланд възстановиха равенството си. Това се случи в 56', когато "черните котки" реализираха изключително красив гол в мрежата на Пепе Рейна. Ел Мохамади центрира в наказателното поле на Ливърпул, където Себастиян Ларсон с чудесна странична ножица не остави шансове на Рейна, отбелязвайки за крайното 1:1.

В 62' домакините се опитаха да отговорят, но изстрел на Анди Керъл след центриране на Адам бе отразен от вратаря. В последствие Хосе Енрике върна топката в наказателното поле, но този път Керъл стреля в аут.

В заключителните минути и двата тима потърсиха победата, като Съндърланд далеч не показа желание за глуха защита. Кени Далглиш се опита да промени нещо, вкарвайки в игра Дирк Кайт и Раул Мейрелеш, но без резултат. Футболистите на Стийв Брус от своя страна атакуваха смело по посока вратата на Рейна и осъществиха някои опасни атаки, които обаче не доведоха до резултат. Малко преди края Анди Керъл отново се опита да отбележи с глава, но и този път мерникът на тарана изневери.