Херта не се даде на Хамбургер; Хановер удари Нюрнберг през първата част

Хамбургер и Херта завършиха 2:2 в динамичен мач от втория кръг на Първа Бундеслига, игран на стадион „Имтех Арина" пред 55 000 зрители. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, въпреки че сериозно изоставаха в темпото на игра, което налагаха столичани. Все пак Херта демонстрира боен дух и желание и се добра до точката в последните 120 секунди на полувремената.

Домакините започнаха срещата много сковано и разчитаха единствено на дълги топки към противниковото наказателно поле, които обаче бяха трудни за овладяване от нападателя Младен Петрич. Съставът от столицата беше далеч по-опасният тим през първия четвърт час игра, но допусна по елементарен начин да изостане в резултата в 25-ата минута - централният бранител Андре Миятович фаулира Петрич в пеналтерията и реферът отсъди дузпа, която потърпевшият превърна в гол - 1:0.

120 секунди преди почивката все пак логично гостите стигнаха до равенството, защото продължиха да притискат бранителите на Хамбургер - Йотъл отправи плътен удар, който бе париран от стража на домакините Дробни, а при добавката за Торун не бе трудно да реализира за 1:1.

В 61-ата минута южнокореецът Сон стреля отлично от около 20 метра и въпреки че не успя да вкара кълбото с удара си, бе точен при втория си опит от по-близко разстояние да направи 2:1 за Хамбургер. В 88-ата минута обаче гостите от Берлин все пак се добраха за втори път до заслужено реми, след като грешникът за дузпата на Хамбургер Миятович се възползва от пас на Рафаел и реализира за крайното 2:2.

В друг мач от кръга Хановер 96 надигра с 2:1 като гост Нюрнберг, като още през първото полувреме си спечели комфортен аванс от две попадения и си позволи отпускане в редиците след почивката. В 16-ата минута Абделауе откри резултата за тима от Долна Саксония, а 10 по-късно Рауш удвои преднината на гостуващия отбор. Почетният гол за Нюрнберг бе дело на Рекхарт в 56-ата минута с глава.