Стефанова начело преди последния ден на Световното по ускорен шах

Гросмайстор Антоанета Стефанова излезе начело във временното класиране след втория ден на световното първенство по ускорен шахмат за жени, което се провежда в руския град Ханти Мансийск.

След втория ден и десет изиграни кръга Антоанета Стефанова има в актива си 7 точки и е начело във временното класиране заедно с Катерина Лагно /Украйна/ и Александра Костенюк /Русия/, които също имат по 7 точки.

Днес гросмайстор Стефанова се представи по-добре от вчерашния първи ден. В 6-тия кръг Антоанета Стефанова завърши реми с Олга Гиря /Русия/, в 7-мия кръг победи Харика Дроновили /Индия/, в 8-мия кръг победи Ана Дзагнидзе /Грузия/, в 9-тия кръг завърши реми с Катерина Лагно /Украйна/ и в 10-тия кръг спечели с черните фигури срещу Татяна Косинцева /Русия/.

Така Стефанова спечели днес 4 точки от 5 партии /3 победи и две ремита/. Антоанета Стефанова, която спечели световната титла по ускорен шахмат в Батуми през 2012, е една от 34-те състезателки в стартовия списък.

Победителката ще бъде определена утре, 25-ти април, след изиграването на последните пет кръга от общо 15-те кръга по швейцарската система с контрола на игра по 15 минути за всяка състезателка плюс добавени 10 секунди на ход.