„Стамфорд Бридж“ изпрати Джерард с овации (ВИДЕО)

Стивън Джерард изигра последното си дерби с Челси в кариерата с екипа на Ливърпул, а „Стамфорд Бридж“ го изпрати с многоминутни овации и дори скандиране на името му по време на двубоя от 36-ия кръг на английската Висша лига, завършил 1:1 (подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

Джерард именно реализира попадението за мърсисайдци в края на първото полувреме, за да изравни на 1:1 и на практика да осигури точката на тима си. В 79-ата минута капитанът на „червените“ напусна терена за сметка на Лукас Лейва, а всички фенове на „Стамфорд Бридж“ се изправиха на крака, за да аплодират капитана на съперника и да му осигурят заслужено и подобаващо изпращане.

Жозе Моуриньо още преди мача изрази възхищението си от кариерата и постиженията на Джерард, като също се включи в овациите към него в края на мача. Феновете на Челси дори се присъединиха към агитката на Ливърпул в скандиране на името на капитана малко по-късно и също заслужиха одобрението на Специалния.

След края на срещата Джерард призна, че се е почувствал приятно от аплодисментите, но не пропусна да подчертае, че в останалото време на мача феновете на Челси са го съсипали от подигравки – закачката на „сините“ привърженици бе свързана предимно с подхлъзването на Джерард в дербито от миналия сезон, когато Челси победи с 2:0 на „Анфийлд“ и прекрати шампионските амбиции на мърсисайдци.