Фиорентина надви Емполи в голов спектакъл (ВИДЕО)

Отборът на Фиорентина победи Емполи с 3:2 като гост в среща от 35-ия кръг на Серия А.

Йосип Иличич откри резултата в самото начало на двубоя. В 27-та минута Рикардо Сапонара изравни след като проби в наказателното поле. Мохамед Салах отбеляза невороятен гол и отново изведе Фиоернтина напред. В 68-та минута гостите поведоха с 1:3, след като Иличич бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините и се разписа за втори път. Леван Мчедлидзе, който се появи като резерва, оформи крайното 2:3 с гол в 77-та минута.

Така Фиорентина се върна на петото място и е с актив от 55 точки, с една повече от шестия Сампдория. „Виолетовите“ намалиха и разликата с Наполи на четири точки, след като момчетата на Рафа Бенитес завършиха 2:2 с последния Парма.

Отборът на Емполи запазва 13-тото място в Серия А с 41 пункта, колкото имат и Удинезе и Верона, но „адзурите“ имат най-добра голова разлика.

Още в четвъртата минута Фиорентина поведе в резултата. Йосип Иличич получи топката на границата на наказателното поле и я прати с техничен изстрел в мрежата.

В 24-тата минута Пучиарели получи прецизно извеждащо подаване в наказателното поле на гостите, но не успя да уцели вратата и топката премина покрай десния страничен стълб на Нето.

Само три минути по-късно Емполи изравни резултата. Сапонара получи топката в наказателното поле, успя да запази равновесие и да преодолее вратарят на гостите.

В началото на второто полувреме Емполи можеше да направи пълен обрат. Топката попадна в наказателното поле на Фиорентина, където защитник опита да я изчисти, но кълбото се насочи към вратата на "виолетовите" и Нето се наложи да избие в корнер.

В 50-тата минута отново Емполи получи добра възможност да поведе, но Масимо Макароне не се възползва по най-добрия начин от положението, което се откри пред него и прати топката встрани от левия страничн стълб.

Домакините стоят много по-добре на терена. Отново Макароне имаше възможност да се разпише, но ударът му премина покрай гредата.

Противно на очакванията, Фиорентина отново повежда в резултата. Страхотен индивидуален пробив на Мохамед Салах, който се появи като резерва за второто полувреме, завърши с много точен изстрел и нов гол за египтянина.

След втория гол отборът на Фиорентина започна по-често да поглежда към вратата на Луиджи Сепе. В 68-та минута Иличич вкара своето второ попадение в срещата. Словенецът се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с мощен шут не остави шанс на вратаря на Емполи.

В 77-та минута Емполи успя да върне едно попадение. Рикардо Сапонара откри по невероятен начин нападателят на домакините Леван Мчедлидзе и грузиецът не се поколеба и с хубав удар намали на 2:3.

Невероятна възможност за домакините в последните минути на срещата. "Адзурите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар близост до наказателното след нарушение на Матиас Фернандес. Валдифиори среля от фала, но Нето показа блестящ рефлекс и изби топката.

СЪСТАВИТЕ:

Наставникът на Емполи Маурицио Сари залага на Луиджи Сепе на вратата и пред него от ляво надясно ще играят Елсейд Хисаж, Тонели, Ругани и Венсан Лорини. Матиас Весино, Мирко Валдифиори и Даниеле Кроче са поставени в центъра на терена за домакините, а пред тях ще оперира Рикардо Сапонара. На върха на атаката Сари залага на дуото Масимо Макароне и Мануел Пучиарели.

Монтела е направил много промени в стартовия състав в сравнение с футболистите, които започнаха на „Рамон Санчес Писхуан“ при загубата от Севиля. Норберто Мурара Нето ще започне на вратата на „виолетовите“. В центъра на защитата са поставени двамата аржентинци Гонсало Родригес и Хосе Мария Басанта. Хуан Варгас ще играе като ляв бек, а Мика Ричардс ще бъде десен. Алберто Акуилани, Давид Пизаро и Милан Бадел  ще играят в средата на терена. Йосип Иличич, Федерико Бернардеши и Алберто Джилардино са атакуващото трио на „виолетовите“.