Челси отказа Ливърпул от мечтата за Топ 4 (ВИДЕО)

Тимът на Ливърпул до голяма степен загуби шансове да се пребори с Манчестър Юнайтед за място в Шампионската лига на есен, след като днес воденият от Брендън Роджърс отбор достигна единствено до равенство 1:1 с новия шампион Челси на "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Джон Тери откри за "сините" и се превърна в най-резултатният защитник в историята на първенството, но Стивън Джерард изравни малко преди почивката.

И докато за Челси двубоят нямаше особено значение, записаното равенство слага край на надеждите на Ливърпул за четвъртото място. До днес мърсисайдци можеха да се надяват, че при евентуален успех ще съкратят пасива си от Юнайтед на четири точки, два кръга преди края, но сега дистанцията между двата тима е вече шест пункта.

Челси остава лидер и шампион с 84 точки, докато Ливърпул е пети с 62 пункта. Четвъртият Манчестър Юнайтед има 68, само два кръга преди края.

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо гласува доверие на младия талант Рубен Лофтус-Чийк, който трябваше да се подвизава в халфовата линия на шампионите. Доверието на Моуриньо в средата на терена получиха още Джо Оби Микел, Вилиан и Сеск Фабрегас, а Еден Азар отново трябваше да блести в близост до централния нападател Лоик Реми. В отбрана за Челси стартираха Филипе Луис, Джон Тери, Курт Зума и Бранислав Иванович, докато на вратата застана Тибо Куртоа.

Брендън Роджърс бе избрал Рики Ламбърт в ролята на централен нападател, докато Рахийм Стърлинг, Адам Лалана и Филипе Коутиньо трябваше да подпомагат голаджията от втора позиция. Стивън Джерард и Джордан Хендерсън трябваше да оперират като вътрешни полузащитници за "червените", а карето Емре Джан - Мартин Шкъртел - Деян Ловрен - Глен Джонсън бе наредено в отбрана пред вратаря Симон Миньоле.

Преди началото на двубоя футболистите на Ливърпул изразиха уважение към новия шампион, правейки им шпалир пред тунела на "Стамфорд Бридж".

Резултатът в Лондон бе открит след само шест минути игра, когато капитанът на Челси Джон Тери реализира с глава за 1:0. Централният бранител засече центриране от корнер и не остави шансове на Миньоле, извеждайки новия шампион напред в резултата.

Отбелязаното попадение означаваше и рекорд за капитана на "сините". Джон Тери се превърна в най-резултатният бранител в историята на Висшата лига, бележейки своя 39-и гол за родния си клуб в елита.

В 12' Сеск Фабрегас демонстрира усета си към паса и изведе Лоик Реми, но французинът не успя да отправи добър удар по топката и да затрудни Симон Миньоле. Две минути по-късно Ливърпул отговори чрез удар на Коутиньо, който обаче нямаше как да затрудни Куртоа.

В 18' се стигна и до дискусионен момент с участието на Сеск Фабрегас, който вече имаше един жълт картон от началото на мача. Каталунецът дръпна Рахийм Стърлинг за фланелката, но реферът така и не сигнализира за нарушение в ситуацията. Нещо, което и практически спаси "четворката" от изгонване.

В 28' Челси за малко не стигна и до второ попадение в двубоя. Този път асистентът за първото попадение Сеск Фабрегас се опита да отбележи второ, но след намесата на Миньоле топката така и не се оплете в мрежата.

Малко след това Жозе Моуриньо бе принуден да извърши промяна в своя състав, а получилият контузия Курт Зума бе заменен от Гари Кейхил.

Резултатът в английската столица бе изравнен минута преди почивката, когато капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард отбеляза за 1:1. Легендарният халф на Ливърпул засече с глава центриране на Джордан Хендерсън от статично положение и прониза Куртоа, връщайки своя тим в мача.

Втората част стартира с акция на гостите, която завърши с изстрел на Адам Лалана във външната част на мрежата. В 49' Ливърпул бе далеч по-близо до второ попадение. Рахийм Стърлинг блесна с добра изява по фланга и върна топката към Филипе Коутиньо, чийто изстрел обаче също не намери очертанията на вратата.

В 55' домакините също увеличиха оборотите, което и доведе до ситуация пред вратата на Ливърпул. Еден Азар напредна с кълбото и подаде на Вилиан, чийто удар обаче бе отразен от Миньоле.

Десетина минути по-късно Брендън Роджърс гласува доверие на 18-годишния талант на мърсисайдци Джером Синклеър, който зае мястото на терена на Рики Ламбърт.

До края на срещата и двата тима не успяха да стигнат до шанс пред вратата на съперника, с което и равенството след последния съдийски сигнал изглеждаше като най-справедливия възможен развой на събитията. В самия край мърсисайдци застрашиха вратата на Куртоа с удари на Коутиньо и Лукас Лейва, но те не доведоха до така желаното второ попадение.