Сърбия си отмъсти за вчера и подчини България (СНИМКИ)

Отборът на Сърбия спечели втората приятелска среща с България в София, като по този начин „плавите" се реваншираха за вчерашното си поражение от „лъвовете".

След като вчера воденият от Камило Плачи тим подчини сръбската селекция с 3:2 в зала „Христо Ботев", днес западните ни съседи успяха да постигнат успех с 3:1 гейма (25:20, 25:22, 21:25, 25:21).

Срещата се изигра пред около 600 зрители, като това бе и генерална репетиция за България преди началото на Евро 2013 в Полша и Дания. Континенталният шампионат стартира на 20 септември и ще приключи девет дни по-късно.

Първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 за България, след като Цветан Соколов с мощна атака разтресе полето на сърбите.

При втората пауза "лъвовете" имаха преднина от две точки, но до края на гейма Сърбия пое инициативата, а при 23:19 "плавите" вече си бяха осигурили преднина в резултата.

И вторият гейм бе записан на сметката на гостите, които дръпнаха с 3 точки от самото начало. Българският тим успя да намали пасива си до една точка, но в края на гейма Сърбия отново натисна газта и дръпна с 2:0 в частите.

Третият гейм най-сетне завърши с успех за "лъвовете", които получиха и импулс от вкарването на Тодор Скримов в игра.

Четвъртата част обаче се оказа и последна в мача, тъй като Сърбия успешно сложи точка на спора. В средата на гейма събитията на игрището се развиваха равностойно, но отново в края на частта се стигна до превъзходство на сърбите и краен успех в тяхна полза.

България - Сърбия - 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25)

България:Георги Братоев, Цветан Соколов, Валентин Братоев, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Виктор Йосифов, Светослав Гоцев, Николай Пенчев, Тодор Скримов)

Сърбия: Йовович, Александър Атанасийевич, Милош Никич, Никола Ковачевич, Драган Станкович, Марко Подрасчанин - Никола Росич-либеро (Неманя Петрич, Марко Иванович)