Абонданца: Много съм щастлив, почнахме с победа над шампиона!

снимка: cev.lu

Селекционерът на националния тим на България по волейбол Марчело Абонданца беше много щастлив от спечеления двубой срещу Сърбия на старта на ЕвроВолей 2013 в Германия и Швейцария.

Вчера в Шверин настоящият европейски шампион поведе с 0:2, при 1:2 водеше с 19:24, но все пак "лъвиците" осъществиха пълен обрат и успяха да се поздравят с победа с 3:2 в дебютния си мач в състезанието.

"Много неща ми минават през главата в момента. Със сигурност обаче контузията на сръбската състезателка Михайлович ни даде предимство", бе първият коментар на Абонданца след срещата.

"Тя е много важна състезателка за техния отбор, но всички играчи на Сърбия са много силни. Борихме се първия гейм, но загубихме битката. Може би играхме по-добре, но не бяхме добри на блок и в защита.

Във втората част нямахме концентрация, но чак след това започна битката. Все пак е добре, че спечелихме. Много, много съм щастлив, защото започнахме с победа над европейския шампион", каза още италианският специалист.