"Лъвиците" преклониха глава пред Полша

снимка: fivb.org

Женският национален отбор на България по волейбол загуби втория си мач на тазгодишното Европейско първенство в Германия и Швейцария.

Вчера възпитаничките на Марчело Абонданца измъкнаха драматичен успех в пет гейма над еврошампиона Сърбия, но днес "лъвиците" отстъпиха с 1:3 (22:25, 25:18, 13:25, 18:25) пред Полша в нов двубой от група D на надпреварата.

Сблъсъкът в Шверин стартира равностойно, като двата отбора си размениха по един гейм, но в третата и четвъртата част полякините установиха пълна доминация над българките и ги надиграха повече от убедително.

Въпреки загубата, българският отбор запазва шансове за класиране в следващия етап на турнира. За момента "лъвиците" заемат 3-о място в група D с актив от 2 точки, а евентуален успех над Чехия ще ги класира за плейофната фаза.

Решаващият мач между България и Чехия ще бъде изигран утре от 16.00 часа българско време, като ще бъде предаван пряко в ефира на NEWS7. Междувременно Сърбия и Полша ще излязат един срещу друг в директен спор за първото място в групата.

Българските волейболистки започнаха добре срещата и поведоха с 4:1 след ас на Добриана Рабаджиева и блокада на Елица Василева. Разликата нарастна до 6:2 след блок на капитанката Страшимира Филипова, което принуди полският треньор Пьотър Маковски да вземе тайм-аут.

Това даде ефект и "Дружина полска" изравни на 6:6. От този момент играта бе равностойна и "точка за точка", като в самия край след отлична игра на влязлата като резерва Катаржина Кониечна Полша спечели първия гейм с 25:22.

Втората част тръгна равностойно до 5:5, след което България поведе със 7:5 и до края на гейма българките доминираха и Елица Василева спокойно затвори гейма на 25:18 за България и резултатът стана 1:1.

В началото на третия гейм полякините бързо дръпнаха с 5:0 точки. Въпреки тайм-аута на Марчело Абонданца разликата продължи да нараства в полза на полските волейболистки, които спечелиха гейма с убедителното 25:13 точки. В четвъртия гейм "сценарият се повтори" - полякините водеха през цялото време и без особени усилия спечелиха гейма с 25:18, а с това и мача с 3:1