Солдадо най-накрая се отпуши и зарадва Тотнъм

Лондонският Тотнъм се върна на пътя на победата в английската Висша лига, след като момчетата на Тим Шърууд стигнаха до 1:0 над Кардиф на "Уайт Харт Лейн" в двубой, в който изцяло доминираха над съперника.

Въпреки многото положения пред вратата на водения от Оле Гунар Солскяер тим, единственото попадение падна в 28', а автор изненадващо стана Роберто Солдадо.

Таусенд отне топката в собствената си половина и след спринт по дясното крило успя да подаде на Адебайор отляво. Нападателят изчака Солдадо, който нахлу в наказателното поле. Тогоанецът подаде, а след добро овладяване испанецът най-накрая прекрати головата си суши.

До края на полувремето домакините се отпуснаха, което доведе до няколко опасности пред вратата на Лорис, но той се намеси с вещина, а единият път и гредата му помогна.

През втората част домакините можеха да увеличат аванса си, а Кардиф така и не намери начин да се пребори с добре подредената защита на Тотнъм. Това остава тима от Уелс без гол вече 400 минути в Премиършип.

"Шпорите" пък вече дишат във врата на топ 4 и, въпреки че загубиха в миналия кръг, сега са на само 4 точки от 4-ия Манчестър Сити и 6 от Арсенал. Кардиф пък е на 19-о място с 22 точки и е един от главните кандидати за изпадане.