Астън Вила полетя без Тонев

снимка: Guliver/Getty Images

Астън Вила разгроми с 4:1 Норич и се изкачи на 11-а позиция във временното класиране на Премиършип, но българският национал Александър Тонев не попадна в групата на мениджъра Пол Ламбърт.

Юношата на ЦСКА не седна дори на резервната скамейка на Вила за срещата, което и затвърждава впечатленията, че Тонев окончателно е загубил доверието на своя мениджър.

С днешния успех "виланите" събраха актив от 31 точки, колкото има и десетият Уест Хям. "Чуковете" обаче разполагат с по-добра голова разлика. Норич от своя страна остава 15-и с 28 точки до момента.

Двубоят на "Вила Парк" не започна никак добре за домакините. Норич откри резултата след само три минути игра, като точен за 0:1 бе Уесли Хуулеън.

Между 25' и 27' обаче Астън Вила осъществи пълен обрат, а две попадения за само 120 секунди реализира белгийската звезда на тима Кристиян Бентеке.

В 37' Леандро Бакуня покачи на 3:1, а малко преди почивката автогол на Себастиян Басонг окончателно реши всичко в полза на Астън Вила.