Роналдо спаси Реал в ада на "Висенте Калдерон"

Кристиано Роналдо спаси Реал Мадрид в дербито на испанската столица, след като негов гол в 82' донесе равенството 2:2 срещу Атлетико (Мадрид) на "Висенте Калдерон", което оставя "белия балет" начело в класирането.

Дербито от 26-ия кръг почна катастрофално за домакините, като Бензема още във 2' откри резултата, а Реал изпуснаха две положения преди в 28' Коке с кинжален удар да изравни. До края на полувремето Лопес сбърка фатално, след като не успя да се намеси при удар на Габи – 2:1.

До края на срещата Реал натисна и, въпреки че Атлетико имаше шансове да вкара трети гол, звездата Роналдо 8 минути преди края донесе ценната точка на „Калдерон“.

Така Реал Мадрид запази 63-годишната си серия да не губи в два мача от първенството срещу градския съперник. В същото време през настоящия век Реал все още няма загуба на „Висенте Калдерон“.

4070088

Благодарение на равенството „кралския клуб“ остава на първо място и след този кръг, като има 64 точки – 3 повече от Атлетико и 4 повече от Барселона, който обаче може да се изкачи на 2-а позиция при победа над Алмерия тази вечер.

Диего Симеоне изневери на традиционната си схема и излезе само с Диего Коща напред, а добрата новина за тима беше завръщането на Фелипе Луис в защитата. Кристиано Роналдо пък се върна в игра за Реал след наказанието си от 3 мача. Арбелоа и Коентрао пък замениха Карвахал и Марсело в стартовия състав на Анчелоти.

4070085

"Кралския клуб" откри двубоя със сериозен натиск и във 2' се стигна до корнер. Футболистите на Реал разиграха късо, но Ди Мария центрира отлично в малкото наказателно поле, а Бензема избяга от засадата и засече във вратата - 0:1.

Атлетико успя бързо да се съвземе и зареди добри атаки. При една такава Коща финтира Рамос в наказателното поле, а защитникът го спъна. Съдията обаче не зачете претенциите на домакините за дузпа, въпреки че такава трябваше да бъде отсъдена.

4070089

Двата отбора продължиха в бързи темпове и в 22' Реал Мадрид можеше да стигне до втори гол, след като Алонсо с дълъг пас намери Бензема в наказателното поле, който стреля от воле, но Куртоа спаси. Само минута по-късно отново белгиецът спаси своите, след като Бейл изведе Модрич на крилото, той подаде на близката греда, където Роналдо засече, но Куртоа отби в гредата.

Този пропуск беше наказан в 28', когато многоходова комбинация на "дюшекчиите" завърши с пас на Арда Туран към Коке, който беше оставен сам в наказателното поле. Халфът стреля мощно по диагонала и преодоля съпротивата на Лопес за 1:1.

4070087

Това наруши ритъма в играта на "белия балет", който допусна натиск на домакините в следващите минути, а това доведе до страхотна атака и удар на Диего Коща в 43', но Диего Лопес с веща намеса успя да спаси.

Гол обаче падна в пърата минута на продължението, след като Габи стреля от над 28 метра, а Лопес не се намеси убедително и топката влетя в мрежата - 2:1 за "дюшекчиите".

4070105

Второто полувреме можеше да почне с гол на Атлетико, но на два пъти Диего Коща пропусна. Първо той остана сам срещу вратаря при атака на скорост, но стреля покрай вратата. В 57' пък при корнер той остана непокрит, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата - шанс за Реал.

4070083

"Кралския клуб" можеше да изравни в 61', когато Лука Модрич с хубаво центриране намери Карим Бензема, чийто удар обаче мина на сантиметри от страничната греда. В 64' пък Коща падна за трети път в наказателното поле, като получи жълт картон за симулация. Край страничната линия Херман Бургос едва не налетя на съдията и беше изгонен от скамейката заради невъздържаното си поведение.

4070103

Минута по-късно Ди Мария центрира от пряк свободен удар и Бейл засече с глава, но Куртоа се намеси блестящо и изби, а след това защитник отби удар на Алонсо.

В ответната атака и Лопес показа блестящ рефлекс при удар с глава на Гарсия. В 74' пък Карвахал центрира отлично към Роналдо, чийто удар обаче мина встрани от вратата.

4070086

8 минути преди края на срещата отчаяният натиск на Реал Мадрид даде резултат, след като Карвахал се пребори за безнадеждна топка и успя да центрира в наказателното поле. Там Бейл не овладя добре, но топката попадна в Роналдо, който с мощен удар препарира Куртоа - 2:2.

4070090

До края на срещата Реал Мадрид имаше два шанса да спечели срещата, но Фелипе Луис на два пъти блокира Роналдо и Бензема, с което запази точката за домакините.