СНИМКИ: Токов удар беляза победата на Балтимор в Супербоул

Отборът на Балтимор Рейвънс спечели титлата в Националната футболна лига на САЩ (НФЛ) за втори път в историята си, след като на финала се наложи с 34:31 над Сан Франциско 49-ърс.

Мачът се игра на стадион "Луизиана Супердоум" в Ню Орлиънс, като събитието ще бъде запомнено и със сериозен гаф, след като Супербоул бе прекъснат в третата четвърт от токов удар за цели 34 минути, който остави на тъмно играчите и публиката.

За най-полезен играч (MVP) във финала бе избран куотърбекът на победителите Джо Флако, а Балтимор остана единственият отбор в НФЛ, който може да се похвали със 100-процентова успеваемост в мача за титлата.

Тазгодишният Супербоул бе последният мач за легендата на "гарваните" Рей Люис, който бе избран за MVP при единствената друга титла в историята на тима, спечелена през 2000 г.

Преди финала Алиша Кийс изпълни химна на САЩ, а страхотно шоу направи RnB певицата Бийонсе, която буквално взриви публиката на полувремето с няколко от най-големите си хитове.

Иначе в самия двубой отборът на Балтимор диктуваше събитията на терена през първото полувреме, като "гарваните" се оттеглиха на почивката с преднина от 21:6.

Точно когато играчите на Сан Франциско изглеждаха напълно сломени, осветлението на стадиона изгасна, за да бъде възстановено след цели 34 минути. След това Сан Франциско тръгна да търси обрат и бе много близо до него, след като отбеляза 17 безответни точки, с които скъси аванса на Балтимор само на 2 точи - 31:29 преди последната четвърт.

"Гарваните" обаче не позволиха обрат, като 10 минути преди края успяха да реализират 38-ярдов фийлдгол, а след това геройски удържаха натиска на Сан Франциско, за да се окичат с шампионските пръстени след победа с 34:31.