СНИМКИ: Славия продължи към 1/8-финалите след класика над Любимец

Отборът на Славия се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като се наложи с класическото 3:0 над втородивизионния Любимец в срещата реванш, играна на стадион "Славия" в София.

Така възпитаниците на Мартин Кушев заличиха негативните впечатления от първия мач в Любимец, в който едва успяха да стигнат до равенство - 2:2 и то с гол в последната минута.

На реванша в София обаче "белите" бяха безкомпромисни и с общ резултат 5:2 от двете срещи, продължават напред в надпреварата.

Футболистите на Славия решиха всичко в мача още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола.

"Белите" поведоха с 2:0 след едва пет минути игра. Петър Димитров откри резултата още в 3-ата минута, след като се възползва от центриране на Здравко Лазаров в наказателното поле и с глава не остави шансове на вратаря на Любимец.

Само две минути по-късно (5') Славия вече водеше с 2:0, а точен бе Иван Коконов, който се разписа със силен удар от около 20 метра, като стражът на гостите бе заблуден и от рикушет преди топката да влезе във вратата му за втори път.

В 31-ата минута Здравко Лазаров бе много близо до трето попадение за "белите", но направи по-трудното в случая, изкарвайки топката в аут от непосредствена близост.

Крайното 3:0 бе оформено от защитника на Любимец Мартин Димов, който не се ориентира добре при центриране на Петър Димитров в наказателното поле и в опита си да избие топката - я вкара в собствената си врата.

След почивката темпото на игра доста спадна, като футболистите на Славия явно бяха решили да запазят сили за мачовете в първенството, а тези на Любимец не си повярваха, че могат да направят нещо повече в този мач.

В крайна сметка до нови голове на стадион "Славия" не се стигна и домакините се поздравиха с класически успех.

Така "белите" очакват своя съперник на осминафиналите, жребият за които ще бъде теглен в понеделник (26 ноември) след изиграването на всички реванши от 1/16-финалната фаза на турнира.

По програма първите срещи от осминафиналите ще се изиграят на 1/2 декември, а реваншите са насрочени за 15/16 декември.