Локо (Сф) остана на косъм от срамно отпадане за Купата срещу Мастер

Локомотив (Сф) успя да се класира като по чудо на осминафиналите за Купата на България, след като този следобед в Бургас загуби с 3:1 от Мастер, но чистата победа в София с 2:0 класира "железничарите" напред.

В първия двубой столичани също не играха на ниво, но все пак стигнаха до две попадения чрез Димитър Илиев и Александър Дюлгеров, като второто падна в продължението на двубоя.

Днес обаче момчетата на Емил Велев, който пое отбора преди броени дни, бяха тотално надиграни от своя съперник и само късметът ги спаси от ранно отпадане срещу непретенциозния съперник.

Рачев даде аванс на домакините още в 17-ата минута, но две по-късно Георги Христов изравни с един от редките си голове през последните години.

В началото на второто полувреме отново Рачев върна надеждите на домакините, а в 64-ата минута положението на „железничарите" стана още по-тежко, след като Валентин Галев получи червен картон.

Стойчев направи 3:1 в 77-ата минута, като при този резултат Локомотив се класираше благодарение на гола си на чужд терен. Домакините направиха всичко по силите си, за да стигнат до 4-о попадение, но то така и не дойде - 3:1 краен резултат, 3:3 в двата сблъсъка и столичани продължават напред.

Жребият за осминафиналите е на 26-и ноември (понеделник) на Националния стадион "Васил Левски".