Берое удари Академик и е осминафиналист

Берое не даде шансове на третодивизионния Академик (Свищов) и го победи с 3:1 като гост в реванша от 1/16 финалите в турнира за Купата на България.

„Заралии" имаха крехък аванс от 1 чист гол след минималния си успех над аматьорите у дома в Стара Загора, когато чак в 71-ата минута Елио Мартинс реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Академик (Свищов) се намира на 3-то място във временното класиране на северозападната В група и не можа да надскочи себе си при домакинството на елитния Берое.

Единственият гол в актива на аматьорите бе дело на дефанзивния полузащитник Добрин Петров в 87-ата минута, но тогава вече резултатът беше класически в полза на „заралии".

Още в 12-ата минута Берое поведе в резултата чрез попадение на Жоао де Салеш, за когото това бе първи гол с фланелката на „зелено-белите".

Той има 7 срещи за старозагорци в А група, но успешен за него се оказа втория мач от Купата, тъй като се разписа още веднъж за 3:0 срещу Академик в 75-ата минута.

Давид Каядо (на снимката) също намери мрежата на противника в 40-ата, за да успокои наставника си Петър Хубчев.

Така Берое продължава напред към осминафиналите в турнира с общ резултат 4:1 и ще очаква следващия си съперник в жребия, който ще се тегли в понеделник, 26-ти ноември, на Националния стадион „Васил Левски".