(СНИМКИ) Кралете от Реал с ултра новаторски екипи при бой над Хихон

Реал Мадрид уверено държи първото място в Примера дивисион. "Кралете" биха много трудно с 2:1 слабака Спортинг (Хихон) в Мадрид. По-интересно обаче бе това с какви екипи играха домакините.

Галактическите звезди на клуб номер 1 за миналия век се появиха на "Сантяго Бернабеу" със специалните фланелки, изработени от рециклирана пластмаса от Индийския океан. Моментът беше подходящ, тъй като над Мадрид се изсипа силен дъжд. Любопитно бе и това, че екипите бяха изцяло бели и липсваше дори надпис на спонсор. На тях личаха само номера и имена на гърба. Другият любопитен момент бе, че Хамес Родригес започна като титуляр в първенството за първи път от 66 дни насам.

4162157

Двата гола за Реал заби обичайният заподозрян Кристиано Роналдо още в началото на мача, но след това домакините се отпуснаха и това можеше да им изиграе лоша шега. Кармона намали още преди почивката, а в 78-та минута хърватинът Дуйе Чоп пропусна дузпа.

4162158

В крайна сметка трите точки са безценни за Реал, който е на първо място на цели седем пункта пред барса, която утре има тежко гостуване на Реал Сосиедад.

Кристиано Роналдо пък продължи да чупи рекордни. Португалецът стана първият футболист, който вкара 30 или повече гола в 7 поредни календарни години - от 2010 досега. Това бяха първите голове на Кристиано на “Бернабеу” от 10 септември.

Дъжд от голове имаше и в първите 20 минути на мача. Кармона пропусна да вкара за Спортинг още в 1-та минута, а в 5-та Лукас Васкес изработи дузпа. Роналдо не трепна и направи 1:0. Това беше първа дузпа за Реал този сезон на “Бернабеу” и най-бързата в Ла Лига за 21-ви век.

По-добрата игра на домакините продължи и в 18-та минута Роналдо вкара втори гол. Португалецът засече с глава центриране на Начо отляво и отново празнуваше. Това беше 28-ми гол с глава на Роналдо от сезон 2012/2013, с 5 повече от всеки друг играч в големите 5 първенства на Европа.

Малко след това гол на Начо беше отменен заради засада, а Роналдо пропусна да направи хеттрик още през първата част. За сметка на това в 35-та минута Модрич сбърка при изнасянето на топката и в последвалата контраатака Исма Лопес центрира отляво, а Кармона само чукна топката зад Кейлор Навас, за да направи 1:2.  След почивката Реал продължаваше да диктува играта, но пропуски пред вратата на гостите направиха Роналдо и Бензема. Футболистите на Спортинг пък се отбраняваха много добре и ползваха шансовете си на контраатака.  Гостите имаха перфектна възможност да изравнят в 78-та минута, когато Начо фаулира Виктор в наказателнто си поле и направи дузпа. Голмайсторът на Спортинг Хихон Дуйе Чоп стреля силно, но над гредата.