Милан нокаутира слабак с бързи голове

Милан демонстрира, че този сезон е намерил ваксата за постоянна игра и с нова победа е в челото на Серия А. В жертва на "росонерите" сега се превърна борещият се за оцеляване тим на Емполи, който преклони глава с 1:4 на собствения си стадион.

Момчетата на Винченцо Монтела нанесоха своя удар в средата на втората част. Домакините удържаха 1:1 повече от час, но попаденията на Сусо и автоголът на Андреа Коста в рамките само на три минути предрешиха победителя в този мач. По-малко от четвърт час преди края Джанлука Лападула с втория си гол само оформи резултата.

Иначе първата част беше доста динамична и предложи бързи голове. Първо в 15-та минута "червено-черните" откриха резултата, когато Сусо намери по страхотен начин след свой пробив Джанлука Лападула и нападателят прониза мрежата за 1:0 в 15-та минута.

Но само две минути след това домакините изненадващо изравниха. Вратарят на Милан Джиджо Донарума изби нескопосано една топка и не се върна на вратата си да я пази, а стоеше на границата на наказателното поле и не можа да реагира по никакъв начин на удара на Рикардо Сапонара, който се оплете в мрежата му за 1:1.

В крайна сметка, въпреки шансовете, открили се пред Джакомо Бонавентура и Сусо, повече голове до почивката не паднаха и развръзката остана за второто полувреме. А там интригата приключи между 61-та и 64-та минути.

Първо в 61-та минута Иняцио Абате проби до аутлинията по десния фланг и свърна към точката на дузпата, където непокрит беше Сусо и той с безпощаден удар направи 2:1. А само три минути след това всичко като интрига приключи.

Тогава по левия фланг Джакомо Бонавентура проби до аутлинията и по подобен на предишния гол търсеше свой съотборник в наказателното поле. Но там Андреа Коста засече топката с бедро в мрежата си и резултатът стана 3:1.

До края играчите на Емполи тотално свалиха гарда и остана време дори за още един гол в тяхната мрежа. В 78-та минута направилият страхотен мач Сусо изведе Лападула в наказателното поле, той финтира противник и с удар в далечния ъгъл на вратаря оформи крайното 4:1.

С този успех Милан се доближи само на четири точки от лидера Ювентус и вече има 29 в актива си, но на "старата госпожа" мачът тепърва предстои. Емполи пък остава точно над чертата на изпадащите със своите 10 точки.