Хищниците от Челси разкъсаха Тотнъм в лондонска класика

Челси няма спирка в Премиершип на Англия. Воденият от Антонио Конте тим показа характер и обърна Тотнъм в лондонско дерби на "Стамфорд Бридж" с 2:1.

Това бе седма поредна победа за домакините в шампионата, която им позволи пак да са на върха, след като за няколко часа там бе Ливърпул.

Съперниците се срещнаха в двубой от 13-ия кръг на английския елит. Ериксен даде ранен аванс на гостите в 11-ата минута, но Педро изравни в самия край на полувремето. Пълния обрат стана факт в 51-ата минута, когато Моузес отбеляза за Челси.

Така "сините" продължават да нямат домакинска загуба от своя съперник на елитно ниво от 26 години насам.

След този мач Челси е лидер с 31 точки, а Тотнъм е 5-и с актив от 24 точки. Трябва да подчертае, че това бе първа загуба в първенството за командата от Северен Лондон.