СНИМКИ: Двете Борусии си разделиха по точка

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд изостава на вече 17 точки от лидера Байерн Мюнхен, след като днес "жълто-черните" достигнаха единствено до равенство 1:1 при визитата на Борусия Мьонхенгладбах в среща от 23-ия кръг на първенството.

Марио Гьотце изведе Дортмунд напред след точно изпълнена дузпа в 31', но Амин Юнес възстанови равенството в средата на второто полувреме. До края нито един от двата отбора не успя да стигне до крайния успех, което бе добре дошло за убедителния лидер в класирането Байерн.

Така по-късно днес Дортмунд може да загуби и второто място в Първа Бундеслига, ако третият Байер Леверкузен спечели гостуването си на аутсайдера Гройтер Фюрт. "Аспирините" са с 41 точки и мач по-малко, докато Борусия Дортмунд вече разполага с 43.

Борусия Мьонхенгладбах записа четвърти пореден мач без успех и заема 10-а позиция с 31 пункта.

Първото полувреме не завърши никак зле за шампионите, които се оттеглиха на почивка с гол аванс. В 30' вратарят на домакините Марк-Андре тер Щеген фаулира Марио Гьотце в пеналтерията на своя тим, като потърпевшият успешно изпълни наказателния удар, извеждайки гостите напред - 0:1.

Всичко за Дортмунд се обърка в 67', когато съименниците им от Мьонхенгладбах възстановиха равенството. Амин Юнес се възползва от отклонено центриране на Вендт и прониза Роман Вайденфелер за крайното 1:1.