Рома постигна много важна и трудна победа като гост на тима на Аталанта. „Римските вълци" спечелиха с 3:2 гостуването си в Бергамо, в среща от 26-ия кръг на италианското първенство.

Хърватинът Марко Ливая откри резултата за домакините още в осмата минута след като засече от близо центриране на Джакомо Бонавентура. В 12-та минута обаче Маркиньос от Рома успя да върне попадението след като заби красив гол от границата на наказателното поле. Срещата започна при нормални метереологични условия, но заваля обилен сняг, който покри с бяла покривка терена.

Гостите бяха по-добрия тим и търсеха своите шансове. В 34-та минута обрата бе пълен след като Миралем Пянич се разписа от пряк свободен удар от 23 метра. Малко след това Пабло Освалdо пропусна да увеличи преднината на Рома.

В края на полувремето домакините се събудиха и отново Марки Ливая бе точен за 2:2 след добро извеждащо подаване и на Карлос Кармона, и прецизен удар на хърватина.

Второто полувреме представляваше истинска битка на терена като и двата тима бяха решени на всичко за победата. Все пак щастието бе на страната на Рома, като Васили Торосидис отбеляза първия си гол за Рома след като пристигна от Олимпиакос през зимата. Гръцкият национал се разписа с глава след подаване на Майкъл Брадли.

След това домакините се вдигнаха на щурм, но не успяха да превземат вратата на Стекеленбург. В края на мача дори нервите не издържаха и Матео Конити получи червен картон, и остави домакините с човек по-малко.

Рома вече има 40 точки след 36-ия кръг и заема осма позиция, като третия Милан има 4 точки повече, но и мач по-малко. Аталанта е над чертата на изпадащите с актив от 27 точки.