Суонси с първи исторически трофей точно 100 години след създаването си

Отборът на Суонси спечели турнира за Купата на Лигата в Англия след като разгроми на финала тима на Брадфорд с 5:0.

Това е първи исторически трофей в 100-годишната история на клуба.

Също така това е страхотен подарък за феновете именно защото този сезон те празнуват един век от основаването си.

Възпитаниците на Михаел Лаудруп разчитаха на най-доброто си в този финал.

Отборът на Брадфорд пък се намира в Лига 2 или четвъртото ниво на английския футбол. Самото достигане до финала на „Уембли" бе истински успех за отбора и неговите фенове.

Отборът на Брадфорд не се притесни от своите съперници и владееше повече топката в началните минути.

Възпитаниците на Лаудруп обаче изглежда точно това очакваха и нанесоха своя първи удар в 16-та минута.

След много бърза контра атака Мичу стреля опасно, но вратаря Мат Дюк спаси. Нейтън Дайър обаче дотича и с точна добавка откри резултата.

След гола най-опасния отбор бе само този на Суонси. В 40-та минута испанецът Мичу получи топката в наказателното поле и между двама защитници я изпрати в далечния ъгъл за 2:0.

В началото на втората част Суонси нанесе своя трети удар. Нейтън Дайър завърши по подобаващ начин много добра атака на своя тим и резултата стана класически.

Натискът на Суонси продължи и Джонатан де Гузман бе съборен в наказателното поле от вратаря Мат Дюк. Съдията показа червен картон на стража, а Де Гузман бе точен от бялата точка.

В края на двубоя Джонатан де Гузман бе точен за втори път, с което оформи крайното 5:0 за Суонси и това още повече влуди феновете на "лебедите", които ще празнуват много дълго първия си трофей в 100-годишнината на клуба!

swansea 4-0by Futbol2101