Ливърпул се вдигна от пепелта с успех над шампиона на "Анфийлд"

Тимът на Ливърпул продължи с възхода си в последно време и грабна успех с 2:0 над шампиона Челси на своя "Анфийлд", записвайки и четвърта поредна победа във всички турнири.

За "червените" възкръсна и испанският национал Фернандо Торес, който отново напомни за най-добрите си дни, релаизирайки и двете попадения във вратата на шампионите. Завръщане в игра след дълго отсъствие пък записа холандецът Дирк Кайт, докато на резервната скамейка за гостите остана Дидие Дрогба, появил се на терена на почивката.

Дербито на "Анфийлд" започна по най-добрия възможен начин за домакините, които успяха да открият след само 11 минути игра. Дирк Кайт ознаменува завръщането си на терена с асистенция към Фернандо Торес, който успя да изпревари Джон Тери и технично преодоля Чех за 1:0.

Така всичко вървеше към 1:0 на почивката, преди обаче гостите от Лондон да инкасират попадение във възможно най-неприятния момент за това - само минута преди края на първата част. В герой за Ливърпул отново се превърна Торес, чието попадение в мрежата на Петр Чех бе изключително впечатляващо. Испанецът си нагласи топката на десния крак и с фамозен фалцов изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря - 2:0.

Мениджърът на гостите Карло Анчелоти взе мерки и още на почивката вкара в игра Дидие Дрогба, който зае мястото на Саломон Калу на терена. "Сините" бяха по-активни в предни позиции в началото на втората част, което бе и съвсем разбираемо, с оглед на пасива им от два гола. В 60' Рамиреш не успя да се възползва от добро центриране на Коул, а минута по-късно Рейна отрази удар на Жирков. В 66' пък испанският страж на Ливърпул възхити трибуните на "Анфийлд", отразявайки като по чудо голов изстрел на Малуда от близка дистанция.

В 74' дойде ред и на Петр Чех отново да демонстрира класата си, когато Ливърпул изпълни първия си корнер в срещата, а удобна възможност се отдаде на Дирк Кайт. Чех обаче успя да отрази с крак удара на холандския национал, запазвайки Челси в мача. До края гостите от Лондон се опитаха с всички сили да стигнат до попадения в мрежата на Рейна, като най-добър шанс в 86' се откри пред Никола Анелка, който обаче бе спрян от гредата зад испанския страж на домакините. В даденото от съдията продължение пък Макси Родригес се опита да си спечели дузпа, след съприкосновение с Чех, ала сигнал на Хауърд Уеб не последва.

Така Челси все пак запази лидерската си позиция в Премиършип, ала "сините" вече имат аванс от само две точки пред втория Манчестър Юнайтед. Ливърпул пък събра актив от 15 точки след 11 изиграни срещи, което и ще изкачи "червените" в средата на таблицата на английската Висша лига.