След Арсенал и Юнайтед Уигън наказа и четвъртия Нюкасъл

Уигън поднесе една от най-големите изненади в 36-ия кръг на Премиършип, след като се наложи с категоричното 4:0 над четвъртия във временното класиране Нюкасъл.

Домакините започнаха по-уверено мача и началният им натиск даде резултат. В 13-ата минута Бойс центрира перфектно отдясно и топката кацна на главата на Виктор Моузес, който с хубав удар направи резултата 1:0. Положението за „свраките" стана още по-трагично, след като две минути по-късно Бусажър даде феноменален пас на Моусес, който елиминира Колочини, и за талантливия нападател остана да преодолее Крул и да вкара второто си попадение в срещата - 2:0.

Нюкасъл се посъбуди и Бен Арфа можеше да изравни, но неговият удар мина на сантиметри от страничната греда на Ал Хабси. Въпреки това Уигън направи нов удар в 36-ата минута. МакАртър и МакКарти комбинираха чудесно, а Молоуни тръгна да навлиза отляво. Топката му бе подадена и той със страхотен шут проби за трети път вратата на Тим Крул.

Полувремето завърши съвсем кошмарно за гостите, които допуснаха и четвърто попадение. Бусажур с поредния си перфектен пас намери Ди Санто на границата на наказателното поле, който отправи много точен удар в горния ъгъл и направи вратаря на „свраките" безпомощен за пореден път.

През второто полувреме Нюкасъл се опита по някакъв начин да се върне в мача, но гол така и не падаше. Папис Демба Сисе пък нямаше никакъв шанс в двубоя, тъй като на два пъти нацели гредите на противниковата врата.

Въпреки загубата Нюкасъл остава на четвъртото място, но преследвачите Тотнъм и Челси са с мач по-малко. „Свраките" имат 62 точки, а лондонските им преследвачи са съответно на 3 (Тотнъм) и 4 (Челси) от така ценната четвърта позиция. Арсенал пък не можа да се възползва напълно и се откъсна само на 4 точки от Нюкасъл след равенство срещу Стоук.

Уигън пък продължава да се представя феноменално и е все по-близо до спасяването си. След 36 изиграни мача отборът на Роберто Мартинес се намира на 16-а позиция с 37 точки, а освен Нюкасъл Уигън успя да победи поред Арсенал и Манчестър Юнайтед и това вдъхва увереност на играчите и феновете на отбора.