Мартин Петров с асистенция за важно равенство на Болтън

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Болтън стигна до равенство 2:2 като гост на Съндърланд в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на Мартин Петров се бори със зъби и нокти за да запази мястото си в Премиършип, но както се случва в Англия - в последните кръгове всички „слаби" отбори започват да печелят точки. Големият претендент на Болтън - Уигън записа поредния си силен мач срещу топ отбор и победи Нюкясъл с 4:0.

Болтън пък спечели точка при гоствуането си на Съндърланд. Именно след асистенция на Мартин Петров падна и първия гол в мача. Марто с типичния си пробив нахлу отляво и центрира към Кевин Дейвис, който от воле откри резултата в 26-та минута.

Домакините изравниха чрез щатния си голмайстор Никлас Бендтнер. В тези минути „черните котки" имаха инициативата в мача и можеха да направят пълен обрат. В последната минута на първата част обаче Н'Гог бе много близо до гол, но вратаря Гордън спаси трудно.

В 55-та минута Съндърланд стигна до втори гол след като Маклийн изпълни перфектно пряк свободен удар от 22 метра. Болтъм успя да се съвземе и отново Кевин Дейвис се разписа за 2:2 след бе оставен непокрит в наказателното поле.

Така в класирането Болтън има 34 точки (35 мача) и е точно под чертата на изпадащите отбори. Под него е тима на Блекбърн с три точки по-малко (35 мача). Блекбърн обаче утре гостува на Тотнъм.

К.П.Р има също 34 точки (35 мача) и гостува утре на Челси. Астън Вила пък има 37 точки (36 мача). Уигън вече е със същия актив като бирмингамци.