Арсенал без победа в трети мач след 1:1 със Стоук Сити

Отборът на Арсенал записа трети пореден мач във Висшата лига без победа след като завърши 1:1 като гост на Стоук Сити.

Въпреки това Арсенал продължава да седи необезспокоявано на трето място с актив от 66 точки от 36 мача.

Засега няма кой да застраши третото място на „артилеристите", но те ще трябва да запишат победи в оставащите си два мача срещу Норич (в Лондон) и гостуване на Уест Бромич. Стоук Сити не се бори за нищо след като има актив от 43 точки на 14-то място.

Иначе двата гола в срещата паднаха още до 15-та минута. Питър Крауч откри в 9-та след като засече с глава центриране на свой съотборник.

В 15-та минута Робин Ван Перси пък бе бе най-съобразителен при центриране на Томаш Росицки и изравни. Това бе 28-и гол на холандеца в английското първенство този сезон.

Арсенал бе по-активният отбор след гола, но Ван Перси пропусна да донесе победата на своя тим. След това нападателят искаше и дузпа за нарушение срещу Бенаюн. В края и домакините имаха своя шанс с удар на Камерън Джером, но Счесни се справи.