След 0:8 от Байерн Хамбургер завърза битката за Шампионска лига

снимка: hsv.de

Само седмица след най-унизителното и най-разгромно поражение в историята на германската Бундеслига (0:8 от Байерн) отборът на Хамбургер допринесе за завързването на битката за последните две места, даващи право на участие в Шампионска лига.

Хамбургер направи домакинско равенство 1:1 с третия в таблицата Борусия (Мьонхенгладбах) и не позволи на съперника си да дръпне с 4 точки пред четвъртия Шалке и петия Аугсбург, които също записаха ремита в 22-ия кръг на първенството.

Хамбургер се виждаше с престижен успех, който щеше да представлява частичен реванш пред феновете за погрома в Бавария, след като Щибер откри резултата в 73-ата минута след пас на Рудневс.

В 92-ата минута обаче Макс Крузе подаде на Бранимир Хъргота и хърватинът донесе скъпоценното изравнително попадение за Борусия (М). Така тимът с 47 пункта остава трети, но авансът пред Шалке и Агусбург все още е 2 точки. Шестият Байер (Леверкузен), който също не записа победа през уикенда, също има шанс да се включи в битката за Шампионска лига, тъй като има 33 точки.

Хамбургер с 24 пункта е 14-ти, само на 2 от зоната на изпадащите.