Лацио се завърна в топ 4, поне временно (ВИДЕО)

Лацио постигна важна домакинска победа с 2:1 над Палермо в 24-ия кръг на Серия А и поне временно се завърна в топ 4 на класирането. „Орлите“ имаха нелеката задача да се изправят срещу един от най-добре представящите се отбори в последно време – Палермо записа едва трето поражение в последните си 16 мача.

Аржентинската суперзвезда на сицилианците Пауло Дибала отново се разписа, този път в 26-ата минута, възползвайки се от подаване на Куайсон. Дибала вече има 12 гола в Серия А през сезона и се изравнява на трето място при голмайсторите с топ реализатора на Наполи и свой сънародник Гонсало Игуаин.

Само други двама аржентинци – Мауро Икарди с 13 гола за Интер и Карлос Тевес с 14 за Ювентус – са се разписвали по-често в Калчото от Дибала.

Капитанът на Лацио Стефано Маури обаче възстанови равенството на „Олимпико“ в 33-ата минута след добро подаване на Каталди. След почивката „орлите“ стигнаха до пълен обрат, благодарение на Антонио Кандрева в 78-ата минута, който бе намерен от Марко Пароло.

Кандрева донесе и победата с 1:0 миналата седмица като гост на Удинезе, когато с технично изпълнение на дузпа в стил „Паненка“ осигури успеха за Лацио. „Орлите“ вече имат 40 точки и се връщат на четвърто място, но Фиорентина довечера приема Торино и при евентуален успех, ще събере отново 1 точка повече от столичани. Палермо е 9-ти с 33.