Славия удари Локо (Пд) в мач без значение

Славия постигна първа победа над пловдивски отбор в NEWS7 футболно първенство, след като срази Локомотив (Пд) с 2:0 на стадиона в столичния квартал „Овча купел".

Благодарение на този успех „белите" се доближиха на 3 точки от днешния си съперник в класирането, но продължават да се намират в средата на таблицата.

Славия вече има 32 пункта и се изравнява по актив с Берое, от който по-рано през седмицата беше елиминиран на полуфиналите в турнира за Купата на България и така загуби шанс за участие в Европа и спечелване на трофей.

Локомотив пък остава на 7-ма позиция в класирането с 35 точки и също е на път да приключи един сезон без никаква опасност от изпадане, но и в същото време без да се включи в борбата за разпределяне на местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Здравко Лазаров, който игра само във финалните минути на злощастния реванш в Стара Загора, днес беше основното оръжие на „белите" по пътя им към победата.

Най-опасните положения през първото полувреме дойдоха след центрирания на Електричката от преки свободни удари. В 18-ата минута той сложи топката на главата на Виктор Генев, който се извиси над бранителите на Локо (Пд) и откри резултата.

В самия край на полувремето Лазаров повтори упражнението от фаул с друг бранител - Даниел Златков - който обаче не можа да насочи кълбото в очертанията.

В 50-ата минута японецът Дайсуке Мацуй, който във втори пореден мач излиза сред титулярите, асистира на Галин Иванов в предни позиции. Бившият халф на Литекс смени рязко посоката и с красив удар в далечния ъгъл удвои аванса на „белите".

След този момент от мача темпото на игра падна сериозно и финалните минути просто се доиграваха, без резултатът да бъде променен.